Dom złudzeń. Iga – Iwona J. Walczak

„Dom złudzeń” z pewnością nie jest łatwą lekturą. Nie jest to lektura, przy której pokładamy się ze śmiechu, skrupulatnie zapisując anegdotki i błyskotliwe teksty bohaterów.

Z historii Igi wyciągnąć możemy jednak znacznie więcej.

Życie nie pisze scenariuszy wyłącznie sielankowych, a nawet jeśli, w każdą sielankę wkrótce wedrze się zdradliwa rutyna, karmiąca się naszymi pozytywnymi emocjami, pozostawiając nas wyjałowionymi psychotropowymi środkami.
Życie wyrzeźbiło osobowość Igi, naznaczyło ją samotnością, nieufnością, brakiem akceptacji samej siebie.
Swej wartości poszukiwała w ramionach kolejnych mężczyzn, bez wyciągania wniosków, płynąc na fali pieniądza, nieustannie powtarzając swe błędy.

Jesteśmy świadkami momentu, w którym Iga przystaje. Wydawać by się mogło, iż los postanowił zadać jej ostateczny cios:
„Wydawało się, że tak dobrze będzie zawsze. Człowiek nie rodzi się przygotowany na sukces, tego też musi się (jak w zasadzie wszystkiego w życiu) nauczyć”.
Odejście męża, słaby kontakt z dziećmi, utrata stabilności finansowej, a co za tym idzie przymusowa zmiana stylu życia, staje się, przewrotnie, dla Igi szansą.

W walce o swe dobre imię zadaje sobie pytanie, co dalej? Gdy widzi jak wielkie szczęście zaprzepaściła, jak wiele osób swym egoizmem skrzywdziła, zaczyna szukać utraconej miłości, chwyta się jej jak ostatniej deski ratunku.
Wszak jak mawiał Phil Bosmans : „Bardziej od pieniędzy, potrzebujesz miłości. Miłość to siła nabywcza szczęścia”.

Towarzyszymy Idze w odzyskiwaniu szczęścia, wyciągając jednocześnie wnioski dla siebie, doceniając wartość otaczających nas najbliższych, wszak
„Dom złudzeń” jest udziałem wielu z nas, często nie dopuszczamy do siebie jednak tej myśli, tkwiąc uparcie w utartym już przekonaniu, iż jest dobrze, jednak „jedynym stanem posiadania ludzi z tego domu są niespełnione marzenia,dlatego w konsekwencji karmią się złudzeniami”

Tylko Czas rozumie, jak ważnym uczuciem w życiu każdego człowieka jest Miłość. Iga uczy nas, iż to doświadczenia wnoszą do naszego życia prawdę, nigdy nie jest jednak za późno na zmianę priorytetów.

Wszak „każdy poranek jest początkiem”.

Wydawnictwo: Replika

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s