Lawendowy pokój – Nina George

,,Każdy człowiek ma taki swój wewnętrzny pokój, w którym czają się demony. I dopiero kiedy go otworzy i stawi im czoła, będzie naprawdę wolny”.

Ten cytaty z powieści ,,Lawendowy pokój” jest esencją historii zawartej na jej kartach. Historia, którą opowiada nam Nina George dotyczy każdego z nas. Każdy z nas nosi w sobie wewnętrzne niepokoje, lęki, rozterki, które chowa skrzętnie w zakamarkach serca. ,,Pływamy w nieprzelanych łzach i toniemy…”. Dopiero zrządzenie losu, czasem przypadek powoduje, iż ból z naszego serca zaczyna się wylewać, wszak ,,dusza musi czasem popłakać by być szczęśliwa”.

Tutaj obserwujemy ból Jean’a Perdu, do którego sam boi się przyznać, chowa się przed nim, a jednocześnie przed całym światem. W takim amoku żyje 20 lat dopóki na swej drodze nie spotka równie nieszczęśliwej kobiety, która pomaga mu poznać siebie i nazwać kłębiące się w nim emocje.
Jesteśmy świadkami rodzącego się głębokiego uczucia, a tym samym ponownych narodzin dwóch dorosłych boleśnie przez życie skrzywdzonych ludzi.

Poznajemy też wiele innych barwnych, pełnych wyjątkowości osób, których historie połączy dryfująca na falach ,,Apteka Literacka”. I tak jak książki dryfujące na barce po rzece raz spokojnej, czasem wzburzonej, tak życie bohaterów przybiera różne barwy, by w końcu osiągnąć odcień spokojnego niebiańskiego błękitu. Tej właśnie transformacji jesteśmy świadkami.

Biorąc tę powieść do ręki spodziewałam się lekkiej, rozluźniającej lektury. Jednak jej nie dostałam. Otrzymałam za to pełną ,,ironii życia” historię, z której wyziera miłość, niesamowite silne więzi przyjaźni, samotność, pasja, oddanie, radość i co najważniejsze NADZIEJA.

Wydawnictwo: Otwarte

FullSizeRender

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s