Ona & On – Marc Levy

On – niespełniony życiowo i zawodowo kawaler. Nieprzygotowany na sukces swej pierwszej powieści, porzuca dotychczasowe życie architekta w Ameryce i decyduje się na przeprowadzkę do Paryża, gdzie nawiązuje romans ze swą tłumaczką. Czy życie złudną, wyidealizowaną miłością pozwoli mu zaznać szczęścia?

Ona – spełniona zawodowo aktorka. Sprawy prywatne jednak pozostawiają wiele do życzenia. Na skutek zdrady męża, opuszcza Anglię, by w Paryżu u boku przyjaciółki Daisy zaznać odpoczynku i spokoju.

Losy tych dwojga bohaterów splotą się nieoczekiwanie, owocując piękną przyjaźnią, jednak czy tylko?

„Ona & On” to piękna historia, w którą z przyjemnością się zanurzamy. Choć początkowo akcja przebiega dość powoli, wręcz miałam wrażenie, iż bohaterowie zagadują siebie i czytelnika zbyt wieloma dialogami, z czasem jednak wątek się rozkręca, akcja nabiera tempa, a czytelnik z niecierpliwością oczekuje jej finału.

W powieści zachwycają relacje międzyludzkie. Piękne przyjaźnie, którymi mogą poszczycić się Paul i Mia, nie są niestety w dzisiejszych czasach na porządku dziennym. Bezinteresowność, spontaniczność, tęsknota za miłością głównych bohaterów, niespodziewane zwroty akcji, a nade wszystko porywające zakończenie sprawiają, iż nie sposób oderwać się od kart powieści.
Jedyne czego żałuję, to fakt, iż nie sięgnęłam przed lekturą tej historii po książkę „Jak w niebie”, w której po raz pierwszy spotykają się bohaterowie powieści „Ona & On”.

 

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz s.c.

Tytuł oryginału: ELLE & LUI
literatura francuskojęzyczna
tłumaczenie: Joanna Prądzyńska
liczba stron: 320
ISBN: 978-83-7985-724-1
oprawa: miękka ze skrzydełkami

data wydania: 3 luty 2016

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s