To skomplikowane. Julie – Jessica Park [Przedpremierowo!]

Czy można zawrzeć w jednym zdaniu o czym opowiada powieść Jessiki Park? Byłoby to bardzo trudne. Zbyt skomplikowane.
Sam jej tytuł „To skomplikowane. Julie” stanowi niezwykle trafny opis fabuły książki.

Od samego początku skomplikowana staje się sytuacja Julie. Los płata jej figla, zamieniając marzenia o własnym lokum w dużym mieście w mrzonki. W skutek bezowocnych poszukiwań nowego dachu nad głową dziewczyna trafia pod opiekę zaprzyjaźnionej rodziny. Bardzo skomplikowanej rodziny.
W trakcie lektury możemy jednak zadać sobie pytanie kto opiekuje się kim? Julie bowiem mimo swoich rodzinnych problemów, staje się swoistym spoiwem domowego ogniska Watkinsów, próbującym za wszelką cenę dotrzeć do skomplikowanych charakterów jej członków.

Daleko tutaj jednak od rodzinnej sielanki. Liczne tajemnice nie pozwalając Julii zrozumieć motywy zachowań ekscentrycznego Matta, bardzo osobliwej Celeste oraz „uciekających” z domu Erin i Rogera.
Mimo szczerych, przyjaznych uczuć którymi dziewczyna darzy całą rodzinę, azylem,
w którym znajduje wytchnienie staje się kontakt z podróżującym synem Watkinsów. To właśnie Finnowi – który staje się kluczem do rozwiązania tajemnicy – powierza swe rozterki, smutki i nadzieje.  Trudne emocje, ciężkie chwile, wsparcie, które otrzymuje od chłopaka, powoduje, iż dziewczyna zakochuje się w nim bez pamięci. Jednocześnie będąc coraz bliżej rozwiązania ciążącej wszystkim tajemnicy…

Powieść Jessiki Park jest powieścią dedykowaną dla młodzieży, jednak jestem pewna, iż do gustu przypadnie i starszym czytelnikom. Nawet jeśli ktoś nie przepada za portalami społecznościowymi, wtrętów na ich temat jest tak niewiele, iż nie powinny nikomu przeszkadzać w odbiorze tej historii.

A jest ona wyjątkowa z wielu powodów. Uświadamiamy sobie bowiem jak wiele w życie rodziny może wnieść jedna osoba. Z jednej strony widzimy jak bardzo brak jednego ukochanego jej członka może przyczynić się do powolnej destrukcji rodzinnych więzi.
Z drugiej strony autorka pokazuje ile dobrego do domowego ogniska wnieść może osoba nawet postronna, jednak szczera, uczuciowa, pragnąca jej dobra i szczęścia…

Jeśli wierzyć, iż nasz los zapisany jest w gwiazdach, z pewnością początkowe niepowodzenia Julii miały swój ukryty motyw, gdyż dziewczyna odegrała bardzo ważną rolę w życiu całej rodziny Watkinsów. Jej postawa, mimo, iż momentami może wydawać się nieco zbyt natarczywa i wścibska pozwala przypomnieć sobie całej rodzinie na czym właściwie polega szczęście …

jessica park

Premiera książki: 11.05.2016

Wydawnictwo: OMG Books
Tytuł oryginału: Flat-Out Love
Liczba stron: 320
Rok wydania: 2016

Za możliwość przedpremierowego zapoznania się z powieścią bardzo dziękuję
Wydawnictwu OMG Books!

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s