Kącik rodzinny – gra memory – nauka angielskiego z Beatą Pawlikowską!

Wakacje ruszyły już pełną parą! Jako, że pogoda na razie nas nie rozpieszcza warto zaopatrzyć się w gry, które z powodzeniem zajmą naszych Milusińskich 🙂
Ruszam zatem z kącikiem rodzinnym! 🙂

Jak wartościowo spędzić czas z całą rodziną, świetnie się bawić, ćwiczyć pamięć i jednocześnie uczyć się języka angielskiego? To wszystko jest możliwe dzięki kolekcji memory autorstwa Beaty Pawlikowskiej. Sześć edukacyjnych gier ukazało się 13 kwietnia nakładem Edipresse Książki.

jang

Beata Pawlikowska od wielu lat podróżuje dookoła świata, gdzie poznaje nowe kultury i zwyczaje, a także ma okazję uczyć się języków obcych. Najbardziej uniwersalnym i powszechnym językiem, dzięki któremu może sprawnie się porozumiewać w najróżniejszych miejscach na Ziemi, jest angielski. Podróżniczka postanowiła podzielić się swoją wiedzą i przygotowała projekt, który umożliwia naukę tego języka poprzez zabawę – sześć edukacyjnych gier memory: „Rysunkowe”, „Przymiotniki”, „It is – to jest”, „I want – chcę”, „I like – lubię” oraz „I am – jestem”.

Zabawa polega na odnajdywaniu par takich samych kart. Gracz odsłania 2 karty – jeśli są identyczne, zdejmuje je ze stołu, a jeśli nie, odwraca je z powrotem. Celem rozgrywki jest zdjęcie wszystkich 24 par kart przy możliwie najmniejszej liczbie prób. Dzięki temu memory ćwiczy pamięć, koncentrację i koordynację ruchowo-wzrokową. Pomaga także rozwijać cierpliwość oraz uczyć zasad zdrowej rywalizacji.

Jednak największym atutem edukacyjnych gier memory Beaty Pawlikowskiej jest możliwość poszerzania swojego zasobu słownictwa w języku angielskim. Przygotowane przez podróżniczkę zwroty do zapamiętania są praktyczne, używane w codziennych rozmowach, umożliwiające swobodne porozumiewanie się w różnych sytuacjach. Każda z sześciu gier memory to aż 24 nowe słowa, wyrażenia czy zdania, podane w wersji polskiej i angielskiej, wraz z prostym zapisem fonetycznym, by można było uczyć się nie tylko zapisu, ale też wymowy:

• „I am – jestem”: I am hungry (ajem hangry) – jestem głodny/głodna; I am a sportsman (ajem e sportsmen) – jestem sportowcem; I am beatufiul (ajem bjutiful) – jestem piękna/piękny;

FullSizeRender (10)

Kolekcja jest odpowiednia już dla dzieci od trzeciego roku życia, dlatego też może być świetnym sposobem na pierwsze zapoznanie dziecka z językiem obcym i zachęcenie go do dalszej nauki. Maluchy poradzą sobie z zapamiętywaniem obrazów i prostego słownictwa, nawet jeśli do trudniejszych zadań, np. zrozumienia fonetyki i gramatyki, mogą potrzebować pomocy starszych.

Memory są zilustrowane rysunkami Beaty Pawlikowskiej oraz jej zdjęciami z podróży z całego świata. Dzięki autorskim fotografiom gracze mogą zobaczyć niedostępne miejsca na Ziemi, egzotyczne zwierzęta, tradycyjne potrawy i barwnych tubylców. Beata Pawlikowska przygotowała również dodatkowe, ekskluzywne materiały multimedialne, dostępne w aplikacji Tap2C po zeskanowaniu pudełka. Tap2C to aplikacja mobilna, wykorzystująca technologię rozszerzonego obrazu. Pozwala m.in. na oglądanie dodatkowych ukrytych treści, takich jak galerie zdjęć czy materiały wideo, a także na pobieranie kuponów rabatowych bezpośrednio z materiałów drukowanych. Aplikację można pobrać bezpłatnie z Google Play i AppStore. Edipresse Książki korzysta z aplikacji w swoich projektach.

Razem z moją 5-letnią Pociechą przetestowałyśmy grę „I am – jestem”.  

IMG_7228

By nie zniechęcić dziecka na początek postanowiłam zagrać połową, czyli 12 parami kart. Każdą odsłoniętą kartę oglądałyśmy, czytałyśmy opis po angielsku (tj. mama czytała ;), powtarzałyśmy i analizowałyśmy pod kątem zgodności z zaprezentowanym obrazkiem. Córcia bardzo szybko się w grę wciągnęła, mama zresztą również 🙂

Mógłby ktoś pomyśleć, iż matka serca nie ma, w wakacje dziecko angielskim atakuje…
Dzieci w wieku 5 lat niczym te gąbki wchłaniają podaną im wiedzę. Są ciekawe świata, i z pasją przyswajają choćby właśnie angielskie słówka.
A jeśli wspólną grę proponują im rodzice, uwierzcie, dzieci są naprawdę szczęśliwe! 🙂

IMG_7224

Gra ma bardzo proste zasady, jest poręczna, karty przyciągają uwagę żywymi, kolorowymi barwami. Obrazki poprzez swą adekwatność do podpisów służyć mogą dzieciom jako podpowiedzi zapamiętanych słówek. Same opisy są klarowne i nie powinny nastręczyć trudności nawet rodzicom nie potrafiącym posługiwać się językiem angielskim, gdyż autorka podaje nam również wymowę fonetyczną wszystkich wyrażeń.

Ta niezwykle pomysłowa gra wyszła nakładem Edipresse Książki.

Polecam gorąco!

IMG_7227

Reklama

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s