Kącik rodzinny #3 – O króliku, który chce zasnąć

„O króliku, który chce zasnąć” – Carl-Johan Forssén Ehrlin

W ramach 3 odsłony kącika rodzinnego opowiem Wam o książce, którą przed paroma dniami odkryłam. A w zasadzie odkryła ją moja mama, której rzut okiem na okładkę książeczki wystarczył, by pomyślała o swej 5-letniej wnuczce, która to nie raz niemal kładła spać swych rodziców (czyt. mnie i męża mego…), sama pełna werwy i chęci do zabaw mimo baaardzo późnej godziny… I tak właśnie historia „O króliku, który chce zasnąć” znalazła się u mnie i w tym samym dniu została wdrożona w życie. 🙂

Musiałam jednak postawić asertywnie (a u mnie z tym nie najlepiej) na swoim i odmówić oglądania obrazków. Niestety wiem, iż powoduje to dyskusje w trakcie czytania i dziecko niepotrzebnie się rozbudza. Także obrazki zostawiłyśmy sobie na poranek następnego dnia (o dziwo bez protestów).

Na pierwszych stronach zostały zawarte wskazówki dla rodziców w jaki sposób książeczkę najlepiej czytać. Tekst pogrubiony, kursywa oznaczają określoną tonację lub mocniejszy akcent. Przy niektórych fragmentach czytający proszony jest również o wykonywanie czynności takich jak ziewanie.

Już po pierwszych linijkach tekstu musiałam się powstrzymywać, by się nie roześmiać. Poczułam się niczym Schultz prowadzący swój autogenny trening, który to czasami w ciąży sobie uskuteczniałam. Niczym hipnotyzer, który zamiast wahadełka ma książkę…

W tekście co rusz przewija się słowo sen w różnych odmianach: spać, usnąć, zasnąć, śpiący, znużony…

IMG_7456

Córcia szybciutko się wyciszyła, i z uwagą słuchała o króliku Romku, który nie może zasnąć. Przewijając drugą stronę bajki już słodko spała. Mało brakowało a dołączyłabym do niej. Mąż mój natomiast, jestem pewna, iż zasnąłby po pierwszym akapicie:

„Opowiem ci teraz historię, od której być może zachce ci się spać, już.
Niektórzy zasypiają od razu, a inni muszą trochę poczekać, zanim odpłyną do krainy snu, [ziewanie], [imię]. Ciekawe, czy akurat tobie najłatwiej będzie usnąć teraz, czy przed zakończeniem opowieści…”

Książeczka u nas się sprawdziła w 100%, ciekawe czy kiedyś dotrwamy do końca opowieści i dowiemy się czy w końcu Romek zasnął? 🙂

IMG_7454

IMG_7455

O książce od wydawcy:

„O króliku, który chce zasnąć. Dla rodziców, których dzieci nie chcą spać” należy do innowacyjnych i przełomowych książeczek dla dzieci, wykorzystujących złożone techniki psychologiczne i tak przygotowanych, że pomagają dziecku się odprężyć. Dzięki nim zasypia ono szybciej i spokojniej śpi, a poprawa następuje z każdym dniem. Ta opowiastka dociera do podświadomości dziecka – podświadomie odbiera ono sugestię, że należy spać. „O króliku, który chce zasnąć” działa idealnie zarówno w odniesieniu do drzemek w ciągu dnia, jak i wypoczynku nocnego.

W tej książeczce poznacie Królika Rogera, który nie może  zasnąć, choć jest bardzo zmęczony. W końcu mama wyrusza z nim do Wujka Ziewaka, w nadziei, że on im pomoże. Po drodze spotykają Śpiącego Ślimaka i mądrą Sowę Wielkooką, która daje im dobrą radę, jak zasnąć szybciej. Roger jest coraz bardziej zmęczony, ale idzie wraz z mamą dalej. Wujek Ziewak obsypuje Rogera magicznym proszkiem usypiającym. Królik, jeszcze bardziej zmęczony, zasypia i śpi  całą noc mocnym snem.

Wydawnictwo: Sonia Draga

Tytuł: O króliku, który chce zasnąć
Tytuł oryginału: The Rabbit who wants to fall asleep – a new way of getting children to sleep
Tłumaczenie: Ewa Borówka
Autor: Forssén Ehrlin Carl-Johan
ISBN 978-83-7999-654-4
Liczba stron: 28
Format: 210 x 297
Oprawa: twarda
Premiera: 25 listopada 2015


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania

 

Jedna uwaga do wpisu “Kącik rodzinny #3 – O króliku, który chce zasnąć

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s