,,Calder. Narodziny odwagi” & ,,Eden. Nowy początek” – Mia Sheridan [Recenzja gościnna]

Dziś, wyjątkowo zapraszam Was na gościnną recenzję Eli, którą poprosiłam, by podzieliła się z Wami swoimi wrażeniami po lekturze ,,Calder” oraz ,,Eden” Mii Sheridan.
Zapraszam 🙂

,,Calder. Narodziny odwagi”

a-sign-of-love-tom-1-calderCalder i Eden są członkami tej samej wspólnoty, jednak ich życia się różnią. Chłopak jest robotnikiem i wraz z rodziną żyje w prymitywnych warunkach. Dziewczyna jest przyszłą żoną przywódcy ich społeczności, Hectora i według jego przepowiedni ma ich wkrótce poprowadzić do Elizjum – raju dostępnym tylko dla wybrańców. Eden ze strachem myśli o zbliżającym się ślubie z człowiekiem, który ją wychowywał i pomimo ryzyka, jakie to ze sobą niesie, postanawia wyrwać się i nawiązać zakazaną znajomość z przystojnym Calderem, którego darzy potajemną miłością. Wkrótce młodzieńcze zauroczenie przeradza się w coś znacznie głębszego i zaczyna ściągać na nich uwagę nieobliczalnego przywódcy. Gdy sprawy zaczynają przybierać niebezpieczny obrót, oboje postanawiają zawalczyć o swoje uczucie i uciec z sekty, która powoli dąży do samozagłady…

Książka zaczyna się kilkustronicowym prologiem, który niesamowicie wciąga i zasiewa w nas ziarno niepokoju i dziwnej niepewności. Z wielkim zaciekawieniem zaczęłam czytać kolejne strony, szukając na nich odpowiedzi na niejasne zdarzenia zawarte na początku powieści. Z każdą stroną wciągałam się coraz bardziej, odkrywając rzeczywistość, której nigdy nie chciałabym poznać w realnym świecie. Przyznaję, że miejsce akcji dotarło do mnie dopiero po kilkunastu stronach. Fabuła z rozdziału na rozdział rozkręcała się coraz bardziej, a ja wciąż czułam napięcie i poddenerwowanie, czując, że nie może być tu szczęśliwego zakończenia…

Nie miałam do tej pory okazji zapoznać się z pozycją, w której poruszany byłby temat sekty, ale zdecydowanie było warto sięgnąć po tę pozycję! „Calder. Narodziny odwagi” to pełna zmysłowości opowieść o pragnieniu wolności, pożądaniu, marzeniach, trudnych wyborach i sile nastoletniej miłości. Na kartach tej pozycji rozgrywa się niezwykle tragiczna i poruszająca historia z zaskakującym finałem, które wbija w fotel i wzbudza mocne odczucia, ale z pewnością nie pozostawia obojętnym.

,,Eden. Nowy początek”

eden-nowy-poczatekPowieść Mii Sheridan „Eden. Nowy początek” to piękna opowieść o miłości, nadziei i przeznaczeniu. To historia, której nie jest obce cierpienie, ból, strata i tęsknota. Pokazuje ona, że prawdziwa miłość jest w stanie przetrwać wszystko.
Zakończenie pierwszego tomu „Calder. Narodziny odwagi” było druzgocące i szokujące. Od razu chciałam przeczytać drugą część.

Po okropnych i tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce w Akadii, Eden i Calder starają się poukładać swoje życie na nowo. Oboje po wielkiej powodzi i śmierci wielu osób są przekonani, że to drugie nie żyje.
Eden początkowo trafia do domu Felixa- bogatego jubilera, który udziela jej schronienia. Tam zostaje nauczycielką gry na fortepianie dla jego wnuczki. Z czasem dzięki temu człowiekowi odnajduje swoją matkę. Natomiast Calder przy pomocą przyjaciela próbuje się pozbierać i zacząć wszystko od nowa. Za namową Xandra zaczyna malować obrazy, które przedstawiają ukochaną oraz ich ulubione miejsce- źródło.
Oboje w żadnym wypadku jednak nie potrafią o sobie zapomnieć. Jedno wydarzenie, jedna wystawa w galerii sztuki ponownie odmieni ich życie….

Książka ta stanowi opowieść o wielkiej miłości, która potrafi przezwyciężyć wszystko. Eden i Calder kochają się tak mocno, że nie są w stanie bez siebie żyć. Kiedyś ich uczucie było dla nich wszystkim, co posiadali. Nie zmienia się to także po opuszczeniu Akadii.

Bohaterowie zyskali moją sympatię już od samego początku. Przeszli w życiu tak wiele, a nadal potrafią walczyć o swoją przyszłość i marzenia. Dodatkowo są oni wrażliwymi i dobrymi ludźmi, na tyle silnymi, aby uporać się ze swoją przeszłością i dręczącymi ich wspomnieniami. Dla siebie są gotowi do największych poświeceń.

img_8977

Za udostępnienie egzemplarzy do recenzji bardzo dziękuję marce
Editio Red oraz Septem.pl.

editiored296671_5680801714590854613_nlogo_sep

 

Zapraszam na FB „Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s