,,Piątki z prywatką” #2 Let’s twist and shout! :)

Przed nami weekend Andrzejkowy, a więc czas zabaw!  🙂

Jak już kiedyś wspominałam mam niezłego hopla na punkcie muzyki. Odkąd pamiętam siedziałam z rodzeństwem przy naszym rodzinnym Kasprzaku i słuchając audycji radiowych nagrywaliśmy swoje ulubione kawałki. Niektóre ze swoich „tematycznych” kaset, które tworzyłam, mam do dziś. 🙂 Nagrywałam, przegrywałam od innych, wiele kaset nie wytrzymało i się rozjechało, niektóre wciągnął Kasprzak i wkręcanie taśmy już niestety nie pomogło. 😉

Jednak jedną z tych kaset, moją ulubioną, mam do dziś i niektóre z niej kawałki dziś Wam odtworzę.
img_9606
Zatem zestawienie TOP 10 utworów, bez których od wielu, wielu już lat nie odbędzie się żadna porządna potańcówa uważam za otwarte! 🙂

 • „The Shoop shop song (It’s in His Kiss)” – piosenka po raz pierwszy zaśpiewana w 1963 r. przez Merry Clayton, jednak rozsławiona rok później przez Betty Everett. Nagrywana jeszcze wiele razy przez licznych artystów, powróciła na listy przebojów w 1990 r. za sprawą wykonu Cher. Klip do piosenki promował film „Syreny” z Cher, Winoną Ryder i Christiną Ricci w roli głównej.

 • „La Bamba” – folkowa piosenka rodem z Meksyku, rozsławiona w 1958r. za sprawą Richtie Valensa. Na pierwsze miejsca list przebojów wróciła w 1987. w wersji zespołu Los Lobos, która to została wykorzystana w filmie „La Bamba” opowiadającym o życiu R. Valensa właśnie.

 • „Twist and shout” – piosenka pierwotnie wykonana przez zespół The Top Notes, którą nagrali i opublikowali w roku1961. Na listy przebojów wskoczyła w 1962 za sprawą the Isley Brothers, Najbardziej znana jest jednak wersja z 1964 roku zespołu The Beatles.

   
 • „Let’s Dance” -hit z roku 1962 nagrany przez Chris’a Montez’a. Coverowany jeszcze wielokrotnie m.in. przez zespół Status Quo, Ramones i Slade.

   
 • Rock Around the Clock” –Pierwsze nagranie powszechnie uznane za rock and roll! Jako pierwszy utwór ten nagrał zespół Sonny Dae and His Knights. jednak najbardziej znana wersja utworu pochodzi z roku 1954 roku, wykonana przez zespół Bill Haley & His Comets.

   
 • „Lets twist again” – Numer z 1961 roku wykonany przez Chubby Checker’a. Piosenka otrzymała nagrodę Grammy w 1962 r. za najlepszy utwór rock and roll’owy! 🙂

   
 • It’s My Party” – piosenka nagrana w 1960 r, jednak dopiero 3 lata później za sprawą Lesley Gore wspięła się na listy przebojów! Utwór ten jest pierwszym hitem producenta (m.in.) Quincy Jones’a. Ze względu na historię, która piosenka ze sobą niosła, doczekała się ona kontynuacji w utworze „Judy’s Turn to Cry”.
  Utwór ten wykorzystano również w filmie „Kochany urwis” 🙂 pamiętacie? 🙂

   
 • „Shout” – piosenka w oryginale w 1959 r. wykonywana przez the Isley Brothers, coverowana przez in. Johnny O’Keefe  oraz Lulu, której wersja dziś zdecydowanie jest najpopularniejsza,

 • „Oh! Boy!” – piosenka po raz pierwszy zaśpiewana przez Sonny’ego West’a, sukces jednak odniosła w 1957 roku za sprawą Buddy Holly and the Crickets.

   
 • „Poetry in Motion”Johnny Tillotson w 1961 r nagrał hicior, który długo okupował listy przebojów!!  Niestety kariera kilkorga z powyższych wykonawców nie zdażyła się rozwinąć…

W nocy z 2 na 3 lutego 1959 w wypadku lotniczym zginęli: 17-letni Ritchie Valens, 23-letni Buddy Holly, 28-letni Jiles Perry „The Big Bopper” Richardson oraz pilot, 21-letni Roger Peters. Dzień ten przeszedł do historii jako The Day the Music Died za sprawą utworu Dona McLeana „American Pie”.

Jestem pewna, że wiele, jak nie wszystkie z tych utworów znacie! Te przeboje się nie starzeją, bo dobra muzyka się zawsze obroni 🙂 Zatem słuchajcie i bawcie się!

cute-smile

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s