,,Zeszyt szczerości” #7 Anna Bellon

Zapraszam na siódmą już odsłonę cyklu ,,Zeszyt szczerości”. Dziś przed wyzwaniem stanęła Anna Bellon – autorka serii The Last Regret, opowiadającej o grupie przyjaciół z liceum, którzy zakładają zespół rockowy. Premiera pierwszego tomu – ,,Uratuj mnie” miała miejsce 28 września 2016 nakładem Wydawnictwa Znak Literanova.

ikona-kopia

1-kopia
2-kopia

Anna Bellon – urfotofodziła się w 1996 roku w Lublinie, wychowała w Ostrowcu Świętokrzyskim, a na studiach postanowiła szukać szczęścia w Warszawie. Ni to umysł ścisły, ni humanistka, więc co jakiś czas zmienia zdanie – miała być dziennikarką, potem kryptologiem, w końcu zaczęła studiować mechanikę i budowę maszyn na Wojskowej Akademii Technicznej. Rok ma dla niej cztery pory roku, ale tylko dwa sezony – sezon i nie-sezon hokeja, bo od kilku lat zaciekle kibicuje Pittsburgh Penguins. Z natury sarkastyczna realistka, która paradoksalnie częściej patrzy w niebo niż pod nogi i dlatego zaczęła pisać.

Zaczęła od wierszy, ale tylko na chwilę, bo poezja szybko  przestała mieścić jej słowotok. Zapełniała zapisanymi stronami najpierw szuflady, a potem twardy dysk, aż trafiła na Wattpad. Na początku tylko po cichu czytała, aż w końcu spontanicznie podjęła decyzję, że zacznie się dzielić tym, co siedzi jej w głowie, ukrywając się pod nickiem @AnaLeFay. W The Last Regret łączy pisanie z tym, co inspiruje ją najbardziej zaraz po ludziach – muzyką. Premiera pierwszego tomu serii – ,,Uratuj mnie” – miała miejsce 28 września 2016 nakładem wydawnictwa Znak Literanova. Książka w zmienonej wersji była publikowana na Wattpadzie i zyskała ponad milion wyświetleń.

Uratuj mnie

Odwiedź stronę autorki na Wattpadzie KLIK
F
P autorki KLIK

3

Annę Bellon można było spotkać na tegorocznych Targach Książki w Krakowie.
(Na zdjęciu z koleżanką po fachu Agatą Czykierdą-Grabowską)


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Reklama

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s