,,Dręczyciel” – Penelope Douglas [Przedpremierowo]

,,Dręczyciel” jest pierwszą powieścią z serii „Fall Away” pióra Penelope Douglas. O wrażeniach z lektury tej powieści słów kilka napisała dla Was Ela. Zapraszam.


„Wczoraj minęło. Jutro jeszcze nie nadeszło.
Mamy tylko dziś.”

– Matka Teresa

To cytat, który na zawsze zagości w mej pamięci….

dreczyGłówni bohaterowie powieści Jared i Tate mieszkają w małym miasteczku, w którym wszyscy się znają i żyją po sąsiedzku. Znają się od 14 lat i mają wspólne tajemnice i wspomnienia. Jednak po powrocie od ojca z wakacji, Jared zmienia całe swoje podejście do ludzi i co gorsza do Tate.

Zaczyna ją nienawidzić.

Dziewczyna nie wie dlaczego jest psychicznie niszczona przez najlepszego przyjaciela w szkole, dlaczego znęca się nad nią i rozpowiada plotki o jej życiu. Staje się odludkiem , za powiernika mając jedynie przyjaciółkę K.C., która jest jej nieodłączną towarzyszką.
Tate, zmęczona ciągłym dokuczaniem postanawia skorzystać z okazji wymiany zagranicznej i wyjechać na rok do Francji. Wraca z nadzieją, iż stare czasy odeszły w niepamięć i rówieśnicy ze szkoły dadzą jej spokój. Okazuję się jednak, że jej prześladowca tylko czekał, aby ofiara wróciła. Wszystko wraca do normy. Jared znowu jest sobą i znowu ją niszczy psychicznie. Jednak Tate przez rok w innym kraju zmieniła się, stała się silną, pewną siebie kobietą potrafiącą stawić czoła przeciwnikowi.
 
W miarę czytania tej historii czytelnik ma ochotę udusić Jareda i stanąć w obronie Tate. Dopiero później zaczyna domyślać się, dlaczego wszystko działo się tak, a nie inaczej.

Dlaczego Jared tak bardzo gnębił najlepszą przyjaciółkę?

Jak to mówią, od miłości do nienawiści jeden krok. „Dręczyciel” to niesamowita historia młodych ludzi, których łączy zarówno jedno jak i drugie uczucie. Książka pełna tajemnic, wzruszeń, emocji, miłości, zawiści i nadziei…..

Penelope Douglas napisała poruszającą historię o miłości, przebaczaniu i bólu. Mimo, że to książką o dorastaniu, dojrzewaniu i problemach z tym związanych, przeczytałam ją jednym tchem, wracając wspomnieniami do swojej młodości.

PREMIERA: 15 LUTY 2017

img_0730

Tytuł oryginału: Bully
Stron: 328

Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)

Wydawnictwo Editio Red

 

13418770_914959325296671_5680801714590854613_n

Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s