,,Dręczyciel” – Penelope Douglas [Przedpremierowo]

,,Dręczyciel” jest pierwszą powieścią z serii „Fall Away” pióra Penelope Douglas. O wrażeniach z lektury tej powieści słów kilka napisała dla Was Ela. Zapraszam.


„Wczoraj minęło. Jutro jeszcze nie nadeszło.
Mamy tylko dziś.”

– Matka Teresa

To cytat, który na zawsze zagości w mej pamięci….

dreczyGłówni bohaterowie powieści Jared i Tate mieszkają w małym miasteczku, w którym wszyscy się znają i żyją po sąsiedzku. Znają się od 14 lat i mają wspólne tajemnice i wspomnienia. Jednak po powrocie od ojca z wakacji, Jared zmienia całe swoje podejście do ludzi i co gorsza do Tate.

Zaczyna ją nienawidzić.

Dziewczyna nie wie dlaczego jest psychicznie niszczona przez najlepszego przyjaciela w szkole, dlaczego znęca się nad nią i rozpowiada plotki o jej życiu. Staje się odludkiem , za powiernika mając jedynie przyjaciółkę K.C., która jest jej nieodłączną towarzyszką.
Tate, zmęczona ciągłym dokuczaniem postanawia skorzystać z okazji wymiany zagranicznej i wyjechać na rok do Francji. Wraca z nadzieją, iż stare czasy odeszły w niepamięć i rówieśnicy ze szkoły dadzą jej spokój. Okazuję się jednak, że jej prześladowca tylko czekał, aby ofiara wróciła. Wszystko wraca do normy. Jared znowu jest sobą i znowu ją niszczy psychicznie. Jednak Tate przez rok w innym kraju zmieniła się, stała się silną, pewną siebie kobietą potrafiącą stawić czoła przeciwnikowi.
 
W miarę czytania tej historii czytelnik ma ochotę udusić Jareda i stanąć w obronie Tate. Dopiero później zaczyna domyślać się, dlaczego wszystko działo się tak, a nie inaczej.

Dlaczego Jared tak bardzo gnębił najlepszą przyjaciółkę?

Jak to mówią, od miłości do nienawiści jeden krok. „Dręczyciel” to niesamowita historia młodych ludzi, których łączy zarówno jedno jak i drugie uczucie. Książka pełna tajemnic, wzruszeń, emocji, miłości, zawiści i nadziei…..

Penelope Douglas napisała poruszającą historię o miłości, przebaczaniu i bólu. Mimo, że to książką o dorastaniu, dojrzewaniu i problemach z tym związanych, przeczytałam ją jednym tchem, wracając wspomnieniami do swojej młodości.

PREMIERA: 15 LUTY 2017

img_0730

Tytuł oryginału: Bully
Stron: 328

Ksiazka drukowana Druk (oprawa: miękka)

Wydawnictwo Editio Red

 

13418770_914959325296671_5680801714590854613_n

Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s