,,Książka dla ciebie” Ewa Mukoid [Nowość wydawnicza]

ksiazka-dla-ciebie21 lutego do księgarń trafiła KSIĄŻKA DLA CIEBIE Ewy Mukoid. To wyjątkowy tytuł. Autorka nie udziela w nim uniwersalnych odpowiedzi na pytania, lecz pomaga odkryć własne, najlepsze dla danej osoby. Praca z tym tytułem to rodzaj drogi, której celem jest poznanie własnej tożsamości i pragnień, by w rezultacie nauczyć się, jak być szczęśliwym. Ciało już było – czas na umysł!

Kim naprawdę jestem? W jakim miejscu się znajduję? Czego pragnę? Co mi sprzyja, co
zagraża? Jak mam wybrać właściwą dla siebie drogę? I jak nią potem iść, aby dotrzeć tam, gdzie zamierzam – nie  zagubić się, nie zniechęcić, nie poddać? Ta książka nie opisuje, lecz działa wraz z tobą, w miarę jak ją czytasz i wypełniasz rysunkami, opowiadaniami, przemyśleniami itp. Jak mądry towarzysz podróży, który sam pokonał zakręty życia, niczego nie narzuca, lecz wiele umożliwia, inspiruje, ukazuje nowe perspektywy. Niesie radość.


Moja opinia:

Książka Ewy Mukoid jest swoistym coachem, który motywuje, nakłania do spojrzenia wgłąb siebie, by odpowiedzieć sobie na pytanie ‚co jest dla mnie najważniejsze?’. Gdy uda nam się już tę prawdę odkryć, pomaga nam w jej osiągnięciu. 
Dzięki niej czytelnik ma szansę przysiąść, zastanowić się nad miejscem, w którym aktualnie się znajduje. Kim jestem? Dokąd zmierzam? Czy słucham swego wewnętrznego głosu podpowiadającego mi ścieżkę do osiągnięcia poczucia spełnienia?

Ta książka pomoże uzmysłowić sobie, co chciałbym zmienić, z czego jestem zadowolona/y. Nakłania by zatrzymać się w swym codziennym zabieganiu. Jej zadaniem jest zmotywowanie nas właśnie do poświęcenia tych kilkunastu minut tylko i wyłącznie sobie i swojemu wnętrzu.

Autorka przeprowadza nas przez 4 obszary: kim jesteś, gdzie jesteś, czego naprawdę chcesz i jak idziesz, by w 5 obszarze pomóc wybrać ‚jak iść najlepiej’.

Na samym początku znajdujemy test pozwalający nam zdecydować ‚czy ta książka jest dla mnie’.fullsizerender-5

Dalej, mamy ‚instrukcję’, w której nasz ‚coach’ prosi m.in. byśmy wykonywali tylko jedno zadanie na raz, poświęcili mu całą swą uwagę i wykorzystali ją do maksiumum. Kolejne zadanie zostawiamy na dzień następny. A jest ich mnóstwo! Książka ma ponad 400 stron i jest głębokim źródłem motywatorów do pracy nad sobą.

fullsizerender-4

Praca ta jednak wymaga cierpliwości, konsekwencji i samozaparcia. Wszak powodzenie idei, którą z sobą niesie zależy tylko i wyłącznie od nas…

„Książka, którą czy masz w ręku, została napisana po to, by pozbawić cię wymówek, że nie potrafisz, nie wiesz jak, że masz za mało siły, wiedzy, konsekwencji, czegokolwiek, co dotąd pozwalało ci żyć jak zaprogramowana pralka czy liść na wietrze.”

Książka wydana została nakładem Domu Wydawniczego Rebis

38182_112919032091048_5671127_n


ewa5

Ewa Mukoid – filozof, doktor nauk humanistycznych, mentor i coach. Praktykuje coaching jako filozofię sensownego życia i sztukę szczęścia. Członek  International Coach Federation  (i jej dyrektor ds. edukacji i akredytacji), European Mentoring & Coaching Council i Polskiej Izby Coachingu. Założycielka i dyrektor Instytutu Komunikacji i Rozwoju MUKOID. Autorka książek: Filozofia zła. Nabert, Marcel, Ricouer, Wodnik. Adagio,Folia Melancholia, Najdziwniejsza przyjaciółka oraz podręczników dla studentów coachingu.


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s