Kącik rodzinny #10 Kapitan Nauka – Litery. Piszę i zmazuję

Jako, że w przedszkolu nastał już czas przygotowań do szkoły, zabawa w domu często przybiera formę nieco edukacyjną. 🙂
Ćwiczenia ze zmywalnymi tablicami praktykowaliśmy już w maluchach, gdy Amelka mogła mazakiem kolorować i obrysowywać kształty. Tym razem wskakujemy poziom wyżej i ćwiczymy literki. Na szczęście córa przechodzi teraz okres fascynacji nauką czytania i pisania, nie muszę więc jej do ćwiczeń specjalnie zachęcać. 

literki

Kapitan Nauka proponuje nam w zestawie ponad 30 dwustronnych kart ścieralnych wypełnionych ćwiczeniami (ponad 70) i zabawami pomocnymi w nauce liter, a więc czytania i pisania. Nie są to jednak stricte szkolne ćwiczenia, które mogłyby szybko ochłodzić zapał dziecka. Prócz liter dziecko ćwiczy też grafomotorykę, czyli sprawność manualną rąk, rysując po śladach szlaczki, czy obrysowując obrazki. Przeplatanie ćwiczeń zabawą, która spełnia tutaj również bardzo ważną funkcję jest wspaniałym rozwiązaniem. 

Wprawdzie moja Pociecha ma jeszcze trochę czasu zanim pójdzie do szkoły, i nie naciskam na naukę, karty te jednak bardzo są nam pomocne w trenowaniu koncentracji. A możliwość zmazania nieudanego pociągnięcia flamastrem (flamaster suchościeralny) skutecznie odgania zniechęcenie, które mogłoby się pojawić po kilku nieudanych próbach napisania literki bez możliwości jej korekty…

IMG_1302

Prócz ścieralnych kart zestaw zawiera również książeczkę będącą zbiorem kolorowych łamigłówek, które poprzez zabawę oswajają dziecko z literami. Ćwiczymy więc tutaj pamięć wzrokową i uczymy się też czytać pierwsze wyrazy tj. KOT, DOM czy AUTO.

IMG_1304

Mamy też zadania, dzięki którym dziecko uczy się rozpoznawać litery w wypowiadanych nazwach przedmiotów czy owoców. Wiele z nich opiera się na zasadzie powtarzalności, dziecko odszukując na kolejnych obrazkach konkretne litery zapamięta je, często kojarząc je z obrazkiem do którego były przypisane.

FullSizeRender (2)

Cały zestaw opakowany jest w kartonik-bardzo poręczną teczuszkę, która z pewnością sprawdzi się również w podróży, podczas wakacji czy po prostu u cioci na imieninach, gdzie innych dzieci brak. Nie trzeba rzucać się od razu na naukę pisania. By zachęcić dziecko do ćwiczeń można podsunąć na początek karty z rysunkami, szlaczkami czy z zagadkami, ćwicząc tym samym myślenie logiczne. Polecam! 🙂

opak

Wydawcą pakietu do nauki poprzez kreatywną zabawę jest Wydawnictwo Edgard

jezykiobcepl-logo-14715222671

Więcej o tym i innych zestawach do nauki z serii Kapitan Nauka dowiesz się TUTAJ

Kapitan Nauka na facebook’u   KLIK

10407936_1575460552742786_6817176346319003434_n


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania

Jedna uwaga do wpisu “Kącik rodzinny #10 Kapitan Nauka – Litery. Piszę i zmazuję

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s