Zeszyt szczerości #14 Anita Scharmach

Zapraszam na 14-tą już odsłonę ,,Zeszytu szczerości”! Dziś na jego łamach odpowiedziami na pytania dzieli się z nami autorka powieści ,,Mogę wszystko”Anita Scharmach!

IKONA

Zeszyt szczerości

1.      Nazywam się Anita Scharmach.

2.      Moja rodzinna miejscowość to ukochana Gdynia.

3.      Moje zwierzątko to kot Tadeusz. 😉

4.      Z przedmiotów szkolnych najbardziej lubiłam/em  hmm… gdyby pytanie brzmiało „co najbardziej lubiłam w szkole”- padałby odpowiedź –przerwy. A tak to cóż, trzeba coś wybrać? Serio?….godzina wychowawcza się liczy …hahaha

5.      Moja ulubiona dyscyplina sportu to jeśli sportem nazwać można  jazdę miejskim rowerem z koszyczkiem zamontowanym z przodu, to zdecydowanie jest moja ulubiona dyscyplina. A jeśli jeszcze rusza akcja Pomoc Mierzona Kilometrami…to jadę i pomagam.

6.      W dzieciństwie zasłuchiwałam/em się w: od zawsze rock.

7.      Relaksuję się przy może zabrzmi to pospolicie, ale lubię zajęcia w ogrodzie.

8.      W TV oglądam zazwyczaj:  jeśli już oglądam  to kabarety.

9.      Gdy mam chandrę zatapiam się w lekturze przy lampce wina, bo nie będę kłamać, że non stop piję herbatę. 😉

10.  Złości mnie:  klasycznie- chamstwo, obłuda, nieszczerość.

11.  Uwielbiam jeść: lubuję się w kuchni śródziemnomorskiej, ale  sushi też nie pogardzę.

12.  Moją pierwszą miłość poznałam/em w przedszkolu… a tak poważnie, to mam wspaniałego męża, który kocha, wspiera, szanuje…czy to istotne, że nie było dane mi go poznać w czasach nastoletnich szaleństw? Nieee. To zdecydowanie moja najważniejsza miłość.

13.  Zaczęłam/em pisać w wieku kiedy dostałam do ręki kredki świecowe. Bazgrałam ściany, potem był długopis i były wiersze, opowiadania. Nastały czasy komputerów i piszę powieści.

14.  Gdy piszę czuję niezależność. Mogę sterować ludzkimi losami, nadawać postaciom cechy charakteru, mogę bawić się z nimi i płakać.

15.  Krytyka – motywuje czy zniechęca? Początkowo denerwuje. Nikt z nas nie lubi krytyki, ale po chwili zmusza do przemyśleń, dzięki czemu można dowiedzieć się gdzie popełniło się błąd i że w ogóle się go popełniło.

16.  Często wspominam … ogólnie jestem sentymentalna i wracam do wspomnień różnego rodzaju. Począwszy od wielkich  podróży po kamyczek z plaży, który kiedyś znalazła moja pociecha.

17.  W wolnej chwili  piszę, piorę, gotuję… Matka Polka.

18.  Nie lubię smutnych ludzi, malkontentów.

19.  W wymarzoną podróż wybrałabym/wybrałbym się na Bora-Bora. Jestem wzrokowcem a dla tamtejszych krajobrazów warto udać się na ten uroczy zakątek świata.

20.  Mój ulubiony gatunek literacki i ulubiona książka to …chyba nie mam ulubionego gatunku literackiego. Wiem czego nie lubię….(przykro mi mężu ale to powiem) ….fantastyki, horrorów. 😉

21.  Pisarz, którego przeczytałam/em wszystkie książki to chciałoby się rzec, że Remigiusz Mróz, ale nie nadążam za chłopakiem. Nie ma chyba takiego pisarza, chyba że mogę powiedzieć o swoich, te czytam nie dość że wszystkie, to jeszcze jako pierwsza. 😉

22.  Przyjaźń jest dla mnie jedną z największych wartości w życiu! Dużo o tym wspominam  w „Mogę Wszystko”, w kolejnych powieściach też jest to ważny wątek. A w życiu realnym, jestem szczęśliwym posiadaczem niewielkiego grona przyjaciół, ale takich na dobre i na złe. Bo tych tylko „na dobre” jest znacznie więcej.

23.  Gdybym wygrał/a na loterii Bora – Bora!!!…

Realizacja wymarzonego domu nad morzem. Inwestycja na przyszłość rodziny.  Pewnie zabrzmi to banalnie, ale tak właśnie bym zrobiła- hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni.

24.  Mój ulubiony cytat z książki: nie ma jedynego, jest ich kilka. Jednym z nich jest cytat z Małego Księcia” Antoine de  Saint- Exupery „Doznanie przyjaźni daje wielkie zadowolenie, nawet jeśli pisana Ci śmierć”. Idealnie podsumowanie „Mogę Wszystko”.

25.  Moje życiowa dewiza „ŻYJ ZGODNIE Z WŁASNYM SUMIENIEM”

17410260_215923585554800_1277598340_n

Anita Scharmach – Niepoprawna optymistka, gdynianka, zakochana w Trójmieście i terenach kaszubskich. Nie może przejść obojętnie nad krzywdą zwierząt. W jej powieściach bohaterami często są zwierzęta, również te po przejściach.
Zawodowo spełnia się jako księgowa, prowadząc księgi największych, prestiżowych wspólnot mieszkaniowych. Prywatnie córka, żona, matka – szczęśliwa kobieta.
Debiutowała w listopadzie 2016 powieścią „Mogę wszystko”, która została okrzyknięta książką grudnia, niedługo potem książka otrzymała status bestsellera utrzymując się długo na Top liście. W maju tego roku zostanie wydana jej druga powieść „Zaraz wracam”, kolejna może jeszcze na jesieni…

Odwiedź fan page autorki: KLIK
Grupa fanowska Anity Scharmach: TUTAJ

17361156_215924392221386_1544491845_n


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania

Advertisements

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s