,,Szczęście od jutra” Anna Balińskia [Recenzja patronacka + Konkurs]

W związku z objęciem przez blog ,,Miłość do czytania” patronatem medialnym powieść Anny Balińskiej ,,Szczęście od jutra” zapraszam na recenzję oraz konkurs, w którym do zdobycia ta właśnie powieść!

Premiera książki miała miejsce na Targach Książki w Warszawie (18-21.05.2017)!

Zapowiedź książki  TUTAJ

okl1

Nie ukrywam, iż do każdej „przygody” z nowym autorem podchodzę z dystansem. Chcąc nie chcąc, przychodzi to samoistnie. Tak było i tym razem.  Dość szybko jednak dałam się wciągnąć w akcję powieści „Szczęście od jutra” Anny Balińskiej.

Hanna jest perfekcjonistką. W życiu zawodowym dąży do doskonałości, podświadomie maskując tym niepowodzenia życia prywatnego. Rozpadające się małżeństwo, liczne zdrady i upokorzenia serwowane jej przez męża, niewielki kontakt z rodzicami, brak upragnionego potomstwa. Wszystko to stawia dziewczynę na skraju załamania nerwowego.

,,Nie chciała być jedynym punktem oparcia w tym małżeństwie. Czuła, jak życie przelatywało jej przez palce. Czuła, jak młodość powoli odchodziła w niepamięć, ustępując miejsca nieustannym smutkom, nerwom, troskom”.

Jej siłą napędową staje się praca (u teścia notabene) oraz przyjaźń z Kamilą. To właśnie dzięki przyjaźni odnajduje w sobie siłę, by zawalczyć o swoją przyszłość, o szczęście. A jego uosobieniem staje się Adam…

Adam poniekąd znajduje się w podobnej do Hani sytuacji. Nieudane małżeństwo, poczucie osamotnienia, pragnienie miłości. Tych dwoje różni jednak sytuacja materialna oraz spora różnica wieku.

Los jednak postawił Hance na drodze również Jakuba, samotnego ojca małej Milenki, którego więź z kobietą staje się z każdym dniem silniejsza…

Hanka dotychczas samotna, staje się w jednej chwili obiektem uczuć dwóch atrakcyjnych mężczyzn, gotowych poświęcić dla niej naprawdę wiele. Czy uda jej się poukładać swe życie na nowo?

„Szczęście od jutra” to powieść o niezwykłej sile i mocy przyjaźni. Zarówno tej kobiecej, jak i damsko-męskiej. W tym przypadku jednak powiedzenie, iż relacja ta między kobietą a mężczyzną nie istnieje, ma swoje podstawy. Jakub staje się mimowolnym świadkiem odbudowy życia ukochanej, niestety nie ma to miejsca u jego boku. Z obawy jednak o zniszczenie ciepłych relacji z Hanką milczy, nie wyjawiając swych prawdziwych uczuć.

Muszę przyznać, iż Kubę z wszystkich bohaterów polubiłam najbardziej. Hanka i Adam potrafią grać na nerwach, a i czasem nieźle wkurzyć.

Oboje są po przejściach, z jednej strony pragną szczęścia, stabilnego, spokojnego życia. Z drugiej jednak, sami rzucają sobie kłody pod nogi. Swoimi przemyśleniami, rozterkami, wyolbrzymianiem sytuacji, czy katastroficznymi wizjami sprawiają, iż często umyka im pojęcie wzajemnego zaufania. Oboje zaborczy, obciążeni traumatycznymi doświadczeniami z przeszłości, powodującymi niskie poczucie wartości, pragną zagarnąć tę drugą osobę tylko dla siebie. Najchętniej każdy z nich umieściłby drugiego w złotej klatce. Ciągła niepewność uczuć, wybuchy zazdrości, nie do końca uzasadnione podejrzenia, chęć ochrony drugiej osoby, brak szczerej rozmowy doprowadzają do wielu niepotrzebnych spięć.18486119_1468031973263082_7395829619980903852_n

Anna Balińska świetnie wykreowała bohaterów obciążonych psychicznie, jakkolwiek to zabrzmi. Ciężkie doświadczenia z przeszłości, tak bardzo wpływają na ich teraźniejsze zachowanie, wręcz mam wrażenie, że patrzą na świat przez „filtr swojej traumy”, iż czytelnik ma ochotę skierować tę parę na terapię. Jednak w dużej części historia, którą opowiada nam autorka stanowi sielankę.

Słodką, pełną romantycznych uniesień codzienność, która w pewnym momencie powinna zacząć czytelnika nudzić. Lekkie pióro autorki sprawia jednak, iż nawet o zwykłej codzienności bohaterów czyta się z przyjemnością i zainteresowaniem. A to już sztuka. Wchłonięty przez prozę życia bohaterów czytelnik, w pewnym momencie zaczyna wyczekiwać momentu, w którym ‘wszystko szlag trafi ’. Wszak życie ma to do siebie, iż lubi równoważyć szczęście nieszczęściem…

,,Ciekawe, czy Szczęście nie jest przypadkiem egoistą kochającym ironię. Jak można tak kpić z ludzi? Dlaczego Szczęście zakrada się najpierw jak kot, zalega w naszym życiu jak na wygodnej kanapie po to tylko, aby potem uciec setki mil stąd? Dlaczego pozwala ludziom na miłość i bliskość, skoro zaraz potem przyprowadza zdradę, śmierć i ból?”.

To sielankowe życie bohaterów tak bardzo jednak kontrastuje z ich późniejszymi „fochami”, iż czasem nachodziła mnie myśl, iż mam do czynienia z parą nastolatków, a nie dorosłymi ludźmi. Ich zaniżona samoocena powoduje, iż mimo pragnienia dawania i otrzymywania miłości, zwykle ją odrzucają, nie czując się jej godnymi. Brzmi niedorzecznie? Często jednak tak właśnie się dzieje. Nie znając uczucia bycia kochanym, człowiek potrafi wmówić sobie, iż nie jest miłości wart i gdy ta przychodzi, w poczuciu własnej beznadziei, zamyka jej drzwi. Zarówno Anna, jak i Adam nie zaznali tej najważniejszej bezwarunkowej miłości rodzicielskiej, stąd być może ich dziecinne zachowanie w dorosłym już życiu?

,,Nikt nie zrozumie lęku, jaki towarzyszy, kiedy budujesz coś przez całe swoje życie, a potem możesz stracić to w jednej chwili. Nie docenisz żadnej wartości, jeśli nie zawiśnie nad tobą groźba utraty tego, co jest dla ciebie cenne”.

Polecam Wam serdecznie powieść Anny Balińskiej. Historia, którą przedstawiła nam autorka niesie z sobą nadzieję. To studium ludzkiej psychiki obciążonej bolesną przeszłością. Każdy z bohaterów zmaga się z własnymi demonami z dawnych lat. Przykładem Anny, Adama, czy Pawła autorka pokazuje jak trudno zdobyć się na odwagę, by stawić czoła losowi, znaleźć w sobie siłę do walki o własne marzenia i prawo do szczęścia. 

,,Szczęście. Jeśli tym właśnie jesteś, to dziś wiem, że nie można Cię szukać na siłę. Dziś wiem, że nie przychodzisz zbyt szybko i nie można dostać Cię
zbyt łatwo”.

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro 

logo

KONKURS!

Do wygrania książka oraz e-book ,,Szczęście od jutra”!

obraz 1

Co należy zrobić, by wygrać książkę Anny Balińskiej ,,Szczęście od jutra”?

1. Być fanem Miłość do czytania oraz FP Wydawnictwo Literackie Białe Pióro 
3. Polubić FP autorki Anny Balińskiej
4. Polub post konkursowy
4. W komentarzu pod postem konkursowym wyraź chęć udziału w rozdaniu i zaproś do zabawy 2-óch książkoholików (którzy jeszcze nie wzięli udziału w tej zabawie) 🙂

❗️ Jeśli udostępnisz post konkursowy będzie mi bardzo miło ❗️🙂

REGULAMIN:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga  https://miloscdoczytania.wordpress.com oraz FP Miłość do czytania
2. Nagrodą w konkursie jest 1 (jeden) egzemplarz książki oraz 1 (jeden)
e-book ,,Szczęście od jutra” Anny Balińskiej.

3. Konkurs trwa od 25 maja 2017r. do 31 maja 2017r. do godz. 23:59.
4. W konkursie mogą brać wszystkie osoby.
5. Koszt wysyłki nagrody (tylko na terenie Polski) ponosi sponsor konkursu – WL Białe Pióro
6. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez organizatora konkursu
7. Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
8. Konkurs zostanie anulowany, w przypadku, gdy weźmie w nim udział mniej niż 10 osób
9. Zwycięskie zgłoszenia zostaną zweryfikowane pod kątem spełnienia wszystkich warunków konkursu. Jeśli warunki te nie będą spełnione, wylosowany zostanie kolejny zwycięzca.
10. Wyniki zostaną ogłoszone na FP Miłość do czytania  oraz na blogu w poście konkursowym w terminie 10 dni od zakończenia konkursu.
11. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany i przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.

POWODZENIA!

12509165_964166503663072_5917209231220751446_n-230x300

Anna Balińska – Pochodzi z Iławy, miasta nad Jeziorem Jeziorak. Z wykształcenia jest Mediatorem Rodzinnym. Ukończyła Uniwersytet Warmińsko- Mazurski w Olsztynie. Z zawodu jest Informatorem Turystycznym w Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Z miłości właścicielka psa- znajdy Floriana. Z pasji pisarka. Od lat pisała do szuflady, lecz dopiero w 2016 r. zdobyła się na odwagę, aby wydać swoją pierwszą powieść.
8. marca 2016 r. odbyła się premiera debiutanckiej powieści obyczajowej autorki „Pod pelargoniowym balkonem” wydana przez Literackie Wydawnictwo Białe Pióro z Warszawy.

1a56a9646303d1ee5d480f7e3d4f6d0c

Zachęcam do odwiedzenia bloga autorki: http://annabalinska.blog.pl oraz strony konwenanse.blog.pl, gdzie w subiektywny sposób (niekoniecznie o konwenansach :) ) Anna Balińska pisze o tym, co myśli, co czuje i widzi.

Żródło: http://annabalinska.blog.pl/


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania

Jedna uwaga do wpisu “,,Szczęście od jutra” Anna Balińskia [Recenzja patronacka + Konkurs]

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s