Zapowiedź wydawnicza! ,,Dzielnym będzie przebaczone” Chris Cleave

14 czerwca swą premierę będzie miała powieść „Dzielnym będzie przebaczone” Chrisa Cleave’a, zdobywcy licznych nagród literackich, autora powieści Między nami.

Książki z historią w tle to mój ulubiony gatunek. Połączenie przyjemnego z pożytecznym, gdyż lubię z lektury wyciągnąc trochę faktycznej wiedzy. Do takich powieści zalicza się właśnie „Dzielnym będzie przebaczone”.

2

O książce:

Wybucha II wojna światowa. Mary North odkłada ukończenie edukacji na później, przyjeżdża do siedziby War Office i zgłasza się na ochotnika, by służyć ojczyźnie. Bystra i odważna Mary jest przekonana, że będzie świetnym szpiegiem. Gdy, ku swojemu zaskoczeniu, zostaje nauczycielką, decyduje się walczyć z uprzedzeniami, by chronić dzieci, o których istnieniu społeczeństwo chętnie by zapomniało.
Tom Shaw postanawia odpuścić sobie wojnę – póki jego współlokator, Alistair, nieoczekiwanie nie zgłosi się do wojska i nie stanie się jasne, że konflikt zbrojny jest nieunikniony.
Kiedy Mary poznaje Alistaira, tematem równie ważnym, co wojna, staje się miłość, która wystawi ich na ciężką próbę. Mary, Tom i Alistair poznają smak przemocy, namiętności, przyjaźni i zdrady.
Ta zabawna, a jednocześnie przejmująca książka łączy słabo znane epizody historii z opowieścią o wielkiej miłości i przekonuje, że największy wpływ mają na nas osobiste cierpienia, codzienne potyczki i tryumfy.

Chris Cleave o swojej książce:

tłum.:

Moja nowa książka to „Wszystkim będzie wybaczone”. Mam nadzieję, że wam się spodoba. Pisało mi się ją najlepiej ze wszystkich. Jest oparta na prawdziwej historii moich dziadków, którzy poznali się na początku II wojny światowej i zostali rozdzieleni na trzy lata. Babcia była w bombardowanym Londynie, dziadek brał udział w oblężeniu Malty. Zakochiwali się w sobie, pisząc listy. To listy są siłą napędową tej powieści. Jest ona o tym, jak się zakochujemy, bez fizycznego aspektu miłości, ale z całym jej ładunkiem emocjonalnym.

To książka dla tych, którzy byli na tyle odważni, żeby tak zatracić się w miłości, by przekonać się w pełni, co ona oznacza. Tłem dla takiej miłości staje się tutaj wojna, kiedy świat dookoła rozpada się w pył. Mam nadzieję, że będzie to dla was niezwykle silne przeżycie. Dla mnie było.

Polecam wam tę powieść, mam nadzieję, że wam się spodoba. Dziękuję za zainteresowanie moimi poprzednimi książkami. Będzie mi miło, jeśli spotkam was na jednym ze spotkań autorskich. Możecie też do mnie napisać. Mam profil na Twitterze i stronę chriscleave.com, na której dowiecie się więcej o „Wszystkim będzie wybaczone”.  Znajdziecie tam pierwszy rozdział, a także przeczytacie o tym, jak zbierałem informacje do książki, co było bardzo pochłaniające. Zawsze przeprowadzam niezwykle szczegółowe poszukiwania. Wy już nie musicie.

Mam nadzieję, że dzięki temu poczujecie się, jakbyście tam byli, w Londynie, w czasach niemieckich nalotów, w latach 1939-1942, i jakbyście sami byli zakochani, i doświadczali tej radości i grozy.

Mam nadzieję, że powieść zrobi na was wrażenie i że po lekturze spojrzycie na XXI wiek z zupełnie innej strony. Taki efekt chciałem osiągnąć. Wy osądzicie, czy się udało. Mam nadzieję, że powieść wam się spodoba.

tło

Wyd. Świat Książki

10520791_997713040256077_6041054809248592276_n


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s