,,Życie za życie” Katarzyna Janus [Recenzja patronacka + KONKURS]

Serdecznie zapraszam na recenzję książki  Katarzyny Janus ,,Życie za życie”, którą  blog ,,Miłość do czytania” objął patronatem medialnym.

ZAPOWIEDŹ KSIĄŻKI

IMG_1917

Majka, odnosząca sukcesy zawodowe młoda kobieta, zostaje po raz kolejny oszukana przez swego partnera. I mimo, iż mężczyzną nie kierują złe pobudki, a obawy przed utratą ukochanej po wyjawieniu prawdy i chęć sprostania jej wymaganiom, czara goryczy się przelewa. Ta pakuje manatki i bez słowa znika z życia Filipa. Zdarzenie to bardzo odbija się na jego kondycji psychicznej. Mężczyzna zdaje się powoli popadać w obsesję, nie wytrzymuje nerwowo, w natrętnych myślach o utraconej narzeczonej traci kontakt z rzeczywistością, wzbudzając w tym lęk u napotkanych osób. Dodatkowo, tragiczna sytuacja rodzinna pogłębia jego objawy i wyklucza wsparcie, które powinien w tej sytuacji otrzymać od najbliższych.

Majka, jako że nie ma rodziny, skutecznie pali za sobą wszystkie mosty, a spokoju ducha, resetu serca i wytchnienia od bolesnych wspomnień szuka w odległej Rabce, podejmując się pracy recepcjonistki w miejscowym pensjonacie. To właśnie tutaj spotyka Huberta, biznesmana z Chicago, który niespodziewanie dla niej samej budzi w niej ciepłe uczucia.

Filip jednak nie zaprzestaje poszukiwań ukochanej…  Czy mimo tego uda jej się ułożyć życie na nowo?

Ta historia choć lekko przewidywalna, wzbudziła we mnie bardzo pozytywne wrażenia.okładka

Przyznaję, jestem zaskoczona, iż losy Majki, Filipa, Huberta, Matta tak mnie poruszyły. Autorka wykreowała bardzo życiowych, wzbudzających skrajne emocje bohaterów. Nawet Filip, mimo swych licznym przywar, wzbudzał we mnie sympatię. Fragmenty książki poświęcone właśnie jemu budziły we mnie uczucia graniczące z czułością. Naprawdę dopingowałam temu chłopakowi, by życie wreszcie przestało kłaść mu kłody pod nogi… Mamy tutaj też bohaterkę negatywną, proszącą się wręcz o porządne przywołanie do porządku. To właśnie Sarah – siostra zmarłej żony Huberta jest w powieści przyczynkiem całego nieszczęścia. Sfrustrowana, zmanierowana, przyzwyczajona, iż otrzymuje zawsze to czego sobie życzy kobieta, postanawia zdobyć Huberta za wszelką cenę, po trupach… Sam Hubert swoją naiwnością, brakiem intuicji, dziecięcą wręcz wiarą w dobro może denerwować. Momentami chciałoby się nim porządnie potrząsnąć… Zachowanie to jednak przyjdzie mu odpokutować – czy zasłuży na drugą szansę?

,,Każdy może popełnić w życiu błąd. Ważne, aby zdać sobie z tego sprawę, wyciągnąć wnioski i obiecać sobie, że to się więcej nie powtórzy.”

Główną bohaterkę – Majkę, los rzuca w różne kierunki świata, poczynając od Rabki i Żegutkowa, a na Florydzie kończąc. Dzięki temu czytelnik ma okazję „liznąć” trochę świata. Z przyjemnością spacerowałam z bohaterką zarówno po górskich szlakach, jak i przesiadywałam w cieniu palm, napawając się pięknymi widokami oceanu.

,,Życie za życie” to powieść obyczajowa z psychologicznym i sensacyjnym wątkiem, dzięki któremu w życiu bohaterów cały czas coś się dzieje. Nieszczęścia, wypadki, zaskakujące zbiegi okoliczności. Nie czułam jednak przesytu mnogością zdarzeń. Akcja jest dynamiczna, płynna, wątki dobrze skonstruowane, bohaterowie niezwykle ciekawi, a fabuła choć dość przewidywalna (nietrudno było domyślić się w jaki sposób dany bohater ma zamiar wyjść z opresji) – bardzo ciekawa, trzymająca do samego końca w napięciu. Fantastycznie osiągnęła Katarzyna Janus ten efekt – do ostatnich stron czytelnik zastanawia się i czeka, czy nastąpi swoiste „BUM”, które ponownie pomiesza szyki bohaterom.

Dodatkowo, mamy tu motyw tajemniczej kobiety w stroju taterniczki, która swoim sporadycznym pojawianiem się w życiu bohaterów próbuje coś przekazać…. Zabieg ten wprowadza w tę pełną akcji opowieść magiczny, wyciszający klimat.

Narracja książki przeprowadzona została w trzeciej osobie. Powieść podzielona jest na rozdziały przeznaczone Hubertowi, Majce i Filipowi. Przyznam, iż każdy z tych fragmentów czytało się wyśmienicie, z ogromną lekkością. Autorka posiada również umiejętność opisywania scen erotycznych, w sposób nie budzący ani pobłażliwości, ani w drugą stronę – nie są to opisy wulgarne. Są za to bardzo subtelnie, z otwartką furtką dla wyobraźni czytelnika.

Warto zwrócić uwagę również na piękną okładkę książki. Ciężko przejść obok niej obojętnie…

Powieść ta, momentami bardzo wzruszająca (tak, ścisnęło mnie kilka razy za gardło…) o podejmowaniu trudnych decyzji, w walce o szczęście stawianiu wszystkiego na jedną kartę, próbie wyrwania się z toksycznego otoczenia w trosce o swą przyszłość, i wreszcie o potędze wiary w siebie, swoje możliwości i o zaufaniu do drugiego człowieka, niesie z sobą duże pokłady nadziei, iż każdy, bez względu na to jakie ma korzenie, z jakiego środowiska się wywodzi, może ułożyć sobie życie i być w nim szczęśliwy…

,,Możesz być z najwspanialszą osobą na świecie, ale jeżeli wątpisz w siebie, wątpisz w swoją wartość, mogą wystarczyć podszepty złych ludzi, żebyś w tę miłość także zwątpił. […] . Musisz się całkowicie otworzyć, żeby prawdziwiwe kochać, a kiedy to zrobisz, będą momenty, że będziesz cierpieć, ale to jest właśnie życie i trzeba mu stawić czoła, żeby je docenić. żeby docenić, czym jest szczęście i miłość”.

Polecam serdecznie!

DATA PREMIERY: 18 MAJ 2017

fotologo

Wydawnictwo Literackie Białe Pióro 

logo

KONKURS!

Do wygrania książka oraz ebook ,,Życie za życie” Katarzyny Janus !

Co należy zrobić, by wygrać?

1. Być fanem Miłość do czytania oraz FP Wydawnictwo Literackie Białe Pióro 
2. Polub post konkursowy
3. W komentarzu pod postem konkursowym wyraź chęć udziału w rozdaniu.

To wszystko! 🙂

 Super jeśli udostępnisz post konkursowy i zaprosić do zabawy znajomych❗️❗️🙂

REGULAMIN:
1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga  https://miloscdoczytania.wordpress.com oraz FP Miłość do czytania
2. Nagrodą w konkursie jest 1 (jeden) egzemplarz papierowy oraz 1 (jden) ebook książki Katarzyny Janus ,,Życie za życie”.
3. Konkurs trwa od 04 lipca 2017r. do 11 lipca 2017r. do godz. 23:59.
4. W konkursie mogą brać wszystkie osoby.
5. Koszt wysyłki nagrody (tylko na terenie Polski) ponosi sponsor konkursu – WL Białe Pióro
6. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez organizatora konkursu
7. Udział w konkursie oznacza akceptację niniejszego regulaminu.
8. Konkurs zostanie anulowany, w przypadku, gdy weźmie w nim udział mniej niż 10 osób
9. Zwycięskie zgłoszenia zostaną zweryfikowane pod kątem spełnienia wszystkich warunków konkursu. Jeśli warunki te nie będą spełnione, wylosowany zostanie kolejny zwycięzca.
10. Wyniki zostaną ogłoszone na FP Miłość do czytania  oraz na blogu w poście konkursowym w terminie 10 dni od zakończenia konkursu.
11. Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany i przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.

POWODZENIA!

bio


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania

3 uwagi do wpisu “,,Życie za życie” Katarzyna Janus [Recenzja patronacka + KONKURS]

  1. W ostatnim czasie jestem wielką fanką powieści obyczajowych. A jeszcze jak przeczytałam, że jest w niej wątek sensacyjny (choć z recenzji wnioskuję, że jest on delikatny) to przepadłam 🙂
    I ta piekna okładka ❤

    Polubienie

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s