Kącik rodzinny #14 ,,Wakacje u dziadków” Magdalena Zarębska

Zapraszam na kolejną odsłonę „kącika rodzinnego”! Tym razem czytaliśmy z dziećmi ,,Wakacje u dziadków” Magdaleny Zarębskiej.

 

T266881Amelia, Laura i Tymek wyjeżdżają do babci i dziadka. Nie jest to jednak zwykły wyjazd.
Dzieci po raz pierwszy jadą do dziadków na wakacje i rozstają się z rodzicami aż na 2 miesiące!
Debiutują również w roli pasażerów pociągu. :))

Jako mama rzeczywiście z uśmiechem na twarzy czytałam ten fragment znając z autopsji fascynację dzieci czymś, co dla nas było codziennością…
Jazda pociągiem – dla mnie nadal pełna wspomnień w obawy, że nie będę miała siły pchnąć i tym samym otworzyć ciężkich wyjściowych drzwi – dla dzieci jest ogromną frajdą!

Wakacje-u-dziadkow.340

Wyruszają więc na wieś wyposażeni w tablety i pewność, iż na miejscu czeka ich śmiertelna wręcz nuda. Jakże się mylą! O nudzie nie ma mowy!
Dzieci bardzo szybko wdrażają się w rytm dnia panujący na wiosce. Uczą sie pielęgnacji ogródka, zbierają poziomki, pomagają w sprzątaniu kościoła czy uczestniczą w niedzielnym odpuście.

Przy okazji maluchy podszkalają się w zasadach dobrego wychowania – z pewnością nie będą już wygłupiać się w trakcie posiłku i śmiecić w lesie…

Magdalenie Zarębskiej z powodzeniem udało się uchwycić zderzenie świata miejskiego z wiejskim. Priorytetem dzieci, które szykowały sie na wakacje był tablet.
Szkraby, które wracają od dziadków pełne są werwy i chęci do zabaw na dworze. Elektronika w konkurencji z ciekawością idzie w zapomnienie.

FullSizeRender (13)

Początkowo, wydawałoby się nudne wakacje, zamieniły się w pełną wrażeń przygodę, w której mogli uczestniczyć wraz z stęsknionymi, mieszkającymi z dala od miasta dziadkami.

Wakacje-u-dziadkow.wnetrze.1

I naszła mnie taka refleksja, i smutno mi się zrobiło, że nie mam poza miastem rodziny do której moje dzieci mogłyby pojechać na wakacje. Chciałabym, by mogły przeżyć to co ja czułam będąc małą dziewczynką harcującą po ogrodzie dziadka. Wiem, że moja córka odnalazłaby się w tym klimacie doskonale, o czym świadczy choćby dobiegające od kilku dni wieczorne nawoływanie z łóżka „Mamo poczytaj mi o dzieciach!”.
Biorę więc książeczkę „Wakacje u dziadków” do ręki i wyruszamy na wieś. A fakt, iż jedna z dziewczynek jest imienniczką córci jeszcze wzmaga jej ciekawość przygód czekających na trojaczki. 🙂

Bajeczka jest bardzo ładnie wydana: twarda oprawa, duży, przejrzysty druk,  oraz współczesny język narracji z pewnością przypadną dzieciom do gustu. Dość duża czcionka natomiast na pewno ułatwi maluchom rozpoczynającym samodzielną przygodę z książkami, naukę czytania.

Polecam serdecznie!

PREMIERA: 30.06.2017 

IMG_3634

Wydawnictwo Bis 

BIS-LOGO

FAN PAGE WYD. BIS

Autor: Magdalena Zarębska   
Ilustrator: Aneta Krella-Moch   
ISBN 978-83-7551-528-2
Format: 14,80 x 18,50
Stron: 144
Wydanie 1
Oprawa: twarda


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania

Jedna uwaga do wpisu “Kącik rodzinny #14 ,,Wakacje u dziadków” Magdalena Zarębska

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s