Co nowego w sierpniu? Czyli garść zapowiedzi wydawniczych!

Oto wybrane sierpniowe zapowiedzi wydawnicze!
Widzicie coś dla siebie? 🙂

razem

,,Poszukiwani, poszukiwany” – Małgorzata Falkowska
Premiera 08.2017, Wyd. Videograf SA
PATRONAT MEDIALNY ,,Miłość do czytania”

poszukiwani poszukiwanyDo czego zdolna jest kobieta, aby zajść w ciążę? W zasadzie dwie kobiety… Po przygodach Berki i jej noworocznym postanowieniu: Mąż potrzebny na już oraz magicznej odmianie egocentrycznej Zosi z Gorzej być (nie) może nadszedł czas na nie… Jola i Monika postanawiają założyć rodzinę. A czym byłaby rodzina bez dziecka, dokładniej dzieci? Partnerki za namową przyjaciółek wpadają na coraz dziwniejsze pomysły, prowadzące do zajścia w ciążę, które – jak na nie przystało – kończą się absolutnym fiaskiem. Jednak ciąża to nie wszystko, kiedy pojawiają się coraz to nowe problemy, z którymi trzeba się zmierzyć. Jak sobie poradzą przyjaciółki w trudnych dla nich chwilach? Czy ich starania będą wystarczające, aby spełnić marzenie o szczęśliwej rodzinie?

 

,,Jad” – Jolanta Bartoś
Premiera 08.2017, Wyd. Literackie Białe Pióro

PATRONAT MEDIALNY ,,Miłość do czytania”

JAD!! - okładka.jpg„Jad” to książka opowiadająca o rodzinie Rafalskich, którą poznajemy z całym jej mrocznym charakterem. Głowa rodziny stanowczy i zimny profesor Rafalski umiera w niewyjaśnionych okolicznościach co daje początek śledztwa, w którym na jaw wychodzą wszystkie brudy rodziny, tak usilnie ukrywane przed resztą świata. Kolejne intrygi, zdrady, oraz morderstwa komplikują sprawę i wprowadzają nowych podejrzanych. Poboczne wątki – przemoc w rodzinie młodego Rafalskiego,  nieco dziwna, intymna relacja między podejrzaną a prowadzącym śledztwo, romans żony zmarłego Rafalskiego – powodują, że historia jest jeszcze bardziej wciągająca i zaskakująca. Szybka akcja wprowadza nas w śledztwo prokuratora, a ciągłe zwroty akcji powodują, że nie jesteśmy w stanie sami odgadnąć – kto zabił!. Zwłaszcza, że każdy podejrzany ma motyw.  Gdy jesteśmy pewni, że wszystko już jest jasne, a sprawa została zamknięta autorka książki zdradza nam pewne wydarzenie z przed lat… które kładzie na sprawę zupełnie inne światło.  (źródło opisu: blog Kropeczka Moja)

,,Tęskniąc w obie strony” – Magdalena Ludwiczak
Premiera 08.2017, Wyd. Literackie Białe Pióro

PATRONAT MEDIALNY ,,Miłość do czytania” 

Teskniac-podglad

Anna jest poznanianką. Po ukończeniu studiów medycznych poszukuje swojej drogi zarówno tej zawodowej jak i uczuciowej. Po latach wytężonej nauki zostaje lekarzem pediatrą. Osiąga to o czym marzyła. Gdy nadchodzi czas na bilans okazuje się jednak, że poza satysfakcją czuje pewien niedosyt. Lata wyrzeczeń związanych z trudnymi studiami pozostawiły za sobą żniwo opuszczonych przyjaciół i zaniedbanej miłości. Jako pełnoletnia osoba, dowiaduje się, że jej matka jest córką oficera SS, zastrzelonego pod koniec wojny podczas akcji. Alexander Langer był oficerem, który podczas wojny zajmował się katalogowaniem i grabieżą polskich dzieł sztuki, a który stacjonował wraz z żoną Emmą właśnie w Poznaniu. Gdy Langer zginął w akcji, a żona jego Emma wykończona nowotworem zmarła, ich córka Agatha została w Poznaniu sama, bez opieki. Trzecia Rzesza i wojna chyliły się ku końcowi…

,,W sieci uczuć” Aneta Krasińska
Premiera 02.08.2017, Wyd. Videograf SA

PATRONAT MEDIALNY ,,Miłość do czytania”

w sieci uczuc

Kamila stara się być pilną studentką, idealną córką i doskonałą pracownicą, jednak umiejętne pogodzenie tych wszystkich obowiązków wymaga ogromu poświęcenia i w efekcie graniczy z cudem. Gdy do tego dochodzi jeszcze niespełniona, a może nieuświadomiona miłość z czasów studenckich, dziewczyna zaczyna się gubić w sieci własnych uczuć. Przypadek sprawia, że na jej drodze staje kolejny mężczyzna, ale ten związek szybko okazuje się toksyczny. Wbrew naciskom matki Kamila odważnie stawia swoje życie na głowie i pakuje walizki, chcąc poszukać swojego szczęścia zagranicą. W Berlinie musi się zmierzyć nie tylko z nowymi obowiązkami w pracy, wielokulturowym społeczeństwem, ale również odnaleźć się w obcym kraju, gdzie tak trudno trafić na kogoś życzliwego. Kiedy wreszcie wydaje się, że pokonała już wszystkie schody w drodze na szczyt, zjawia się Tomasz i uświadamia jej, jak bardzo jej dotychczasowe życie było puste…

,,Skaza” – Zbigniew Zborowski
Premiera 02.08.2017, Wyd. Znak literanova

skaza-b-iext49963809Każdy, kto poznaje ten sekret, ginie. Odważysz się? Historia, która nie da Ci zasnąć przez kilka kolejnych nocy…

Zagłębienie tuż pod potylicą. Najsłabiej osłonięty mięśniami punkt kręgosłupa szyjnego. Nawet lekkie uderzenie ostrym przedmiotem w to miejsce przerywa rdzeń kręgowy i powoduje śmierć. Tak zginęła młoda kobieta. Tak zabić mógł tylko fachowiec. Komu zależało na śmierci doktorantki Zakładu Fizyki Jądrowej? I czy to możliwe, że morderstwo ma coś wspólnego z tajemniczym odkryciem przedwojennego polskiego naukowca?

 

 

,,Bez uczuć” – Mia Sheridan
Premiera 02.08.2017, Wyd. Otwarte

mia-sheridan-bez-uczuc-cover-okladkaNowa powieść autorki bestsellera „Bez słów”
Nieszczęśliwa miłość do Lydii odebrała Broganowi wszystko. Ciężko zraniony staje się wyrachowany i skupia się na swoim biznesie i na zemście. Bo miłość wcale nie jest cierpliwa ani łaskawa. 
Życie Lydii wyglądało kiedyś zupełnie inaczej – była bogata, bezpieczna i kochana. Teraz fortuna się od niej odwróciła. Rodzinna firma znalazła się na skraju bankructwa, lecz Lydia zrobi wszytko, by ją uratować. Gdy na jaw stopniowo wychodzą tajemnice jej bliskich, dziewczyna odkrywa, że niebezpieczeństwo może grozić także jej. Nie przypuszcza jednak, że największy cios padnie z najmniej spodziewanej strony… 
Czy w sercach Lydii i Brogana na nowo zakwitnie miłość, chociaż wybrali życie bez uczuć?

,,Dziewczyna z Brooklynu” – Guillaume Musso
Premiera 02.08.2017, Wyd. Albatros

guillaume-musso-dziewczyna-z-brooklynu-cover-okladkaGuillaume Musso, który od lat utrzymuje się na pierwszym miejscu listy najpopularniejszych francuskich pisarzy, słusznie nazywany jest mistrzem suspensu!

„Doskonale pamiętam ten moment: stoimy nad brzegiem morza, patrząc, jak zachodzące słońce rozświetla horyzont. Wtedy Anna zapytała: „Czy wciąż byś mnie kochał, gdybym zrobiła coś naprawdę złego?”. Co mogłem odpowiedzieć? Anna była kobietą mojego życia. Za trzy miesiące mieliśmy się pobrać. Oczywiście, że ją kochałem, niezależnie od tego, co zrobiła. Tak przynajmniej myślałem, gdy ona gorączkowo szperała w torebce i wręczała mi zdjęcie, mówiąc: „Oto, co zrobiłam”. Patrzyłem oszołomiony na jej sekret i wiedziałem, że nasz los odmienił się bezpowrotnie. Zszokowany, odszedłem bez słowa. Kiedy wróciłem, było już za późno – Anna zniknęła. Od tamtej chwili wciąż jej szukam.”
Raphaël jest wziętym pisarzem. Od kilku miesięcy spotyka się z Anną, która pracuje jako stażystka na pogotowiu w paryskim szpitalu, gdzie oboje się poznali. Podczas romantycznej podróży na Lazurowe Wybrzeże Raphaël, którego męczy tajemniczość Anny, przypiera ją do muru pytaniami o jej przeszłość. Po burzliwej kłótni dziewczyna opuszcza ukochanego i wraca do Paryża. Raphaël jedzie za nią. Na miejscu okazuje się, że dziewczyna zniknęła. Raphaël wraz z najbliższym przyjacielem, emerytowanym inspektorem policji, zaczyna jej szukać. Poszukiwania okazują się dużo bardziej skomplikowane, niż obaj początkowo myśleli. W wyniku prywatnego dochodzenia wychodzi na jaw, że Anna nie jest wcale tą osobą, za którą się podawała. Kobieta znalazła się w wielkim niebezpieczeństwie z powodu swojego udziału w nierozwiązanej sprawie sprzed dziesięciu lat.

,,We wspólnym rytmie” – Jojo Moyes
Premiera 02.08.2017, Wyd. Między Słowami

jojo-moyes-we-wspolnym-rytmie-cover-okladkaNowa powieść autorki bestsellerowych „Zanim się pojawiłeś” i „Kiedy odszedłeś”. 

Dobry jeździec wie, że ma tylko jedną szansę, aby zaskarbić sobie szacunek konia. Wie też, że przez jeden wybuch gniewu może na zawsze stracić jego zaufanie. Konia można bowiem skrzywdzić tylko raz. Potem latami odbudowuje się zerwaną relację. Z ludźmi bywa podobnie… 
Świat Natashy rozsypał się wraz z odejściem męża. Gniew i zraniona duma popchnęły ją do zrobienia rzeczy, których potem żałowała. Gdy człowiek traci kogoś bliskiego, nie zawsze zachowuje się rozsądnie. Natasha zamknęła się w swojej samotności, postawiła na niezależność i karierę. Kiedy decyduje się pomóc spotkanej w podejrzanych okolicznościach Sarze, nie przypuszcza, że ta „dziewczynka znikąd” odkryje przed nią życie na nowo. 
Co się stanie, gdy Natasha zaryzykuje wszystko dla dziewczynki, której nawet nie zna i nie rozumie? Czego można się nauczyć od osoby, która kocha bardziej konie niż ludzi?
We wspólnym rytmie to opowieść o kobiecie, która nie dopuszcza do siebie myśli, że mogłaby znów być kochana, i o dziewczynie, która jest gotowa kłamać i kraść dla kogoś, kogo kocha. 
Miłość istnieje w tym, co się robi, w małych i dużych gestach. To, że się o niej nie mówi, nie oznacza, że jej nie ma.

 

,,Dzikie łabędzie. Trzy córki Chin” – Jung Chang
Premiera 02.08.2017, Wyd. Znak literanova

jung-chang-dzikie-labedzie-trzy-corki-chin-cover-okladkaKsiążka, która poruszyła czytelników na całym świecie. Nie można jej przeczytać tylko w Chinach, gdzie wciąż jest zakazana przez władze. 

Przejmująca opowieść o trzech pokoleniach jednej rodziny, której doświadczenia tworzą niezwykły obraz przemian, jakie dokonały się w Chinach. 
Babka autorki zgodnie ze starą tradycją miała zabandażowane stopy, a rodzice przeznaczyli ją na konkubinę generała. 
Matka stała się zaangażowaną komunistką walczącą o nowe Chiny. Jednak gdy razem z mężem zaczęli dostrzegać okrucieństwo Mao, oboje doświadczyli bezwzględnych prześladowań podczas Rewolucji Kulturalnej, byli torturowani i zostali zesłani do obozów pracy. 
Mała Jung dorastała jako Pionierka z Czerwoną Książeczką pod pachą, ale jako młoda kobieta zdecydowała się skorzystać z cudem nadarzającej się okazji i opuścić swój kraj na zawsze. Mieszkając w Londynie, napisała książkę, która pozwoliła zrozumieć światu, czym tak naprawdę są współczesne Chiny. 
Od czasu pierwszego wydania Dzikie łabędzie zostały przetłumaczone na 37 języków. Na całym świecie sprzedano ponad 13 milionów egzemplarzy.

 „Zacisze” – Katarzyna Redmerska
Premiera 03.08.2017, Wyd. Axis Mundi

zacisze-HD.png
Osadzona we Wrocławiu i malowniczej wsi Idzików na Ziemi Kłodzkiej powieść, opowiada o sile uczuć, które budują, ale również i niszczą. Julia ma kochającego, dobrze sytuowanego męża, satysfakcjonującą pracę, piękny dom. Powinna być szczęśliwa, jednak na jej nieskazitelnym życiu jest kilka rys. Całej sytuacji nie ułatwia pojawienie się byłego narzeczonego, który przed laty porzucił ją niemal przed ołtarzem. Niebawem stanie przed wyzwaniem – Czy kobieta może kochać naraz dwóch mężczyzn? Czy w imię miłości można ingerować w życie drugiej osoby? Decydować o jej przyszłości? Wreszcie, czy miłość lub zerwanie można narzucić?

 

,,Różowa walizka” – Susie Morgerstern
Premiera 07.08.2017, Wyd. Adamada

susie-morgerstern-rozowa-walizka-la-valise-rose-cover-okladka
No jak to można, to niedopuszczalne i oburzające. Karygodne i nieprzyzwoite. Poniżej wszelkiej krytyki! Po prostu kompromitacja! Skandal! Kiedyś nikt by sobie na coś takiego nie pozwolił. To okropne i przerażające. Co to za zwyczaje? Kto to widział, żeby obdarowywać chłopca różową (i to wściekle różową!) walizką. 

Przekorna książka o potędze stereotypów, uwikłaniu w role społeczne i rewolucyjnej sile dziecięcej radości.

 

,,Ubuntu. Motocyklowa odyseja samotnej kobiety przez Afrykę”  – Heather Trott 
Premiera 09.08.2017, Wyd. Kobiece

A gdyby tak porzucić wszystko i przejechać samotnie motocyklem przez Afrykę?heather-trott-ubuntu-motocyklowa-odyseja-samotnej-kobiety-przez-afryke-cover-okladka
15 miesięcy. 19 krajów. 42 000 kilometrów. Jedna kobieta, która ciągle chce więcej. 

Heather Ellis ma 28 lat, kiedy w jej głowie pojawia się szalona myśl, aby udać się na motocyklową wyprawę po Afryce. Nieważne, że nigdy wcześniej nie wybrała się na tak długodystansową eskapadę, ani że nigdy nie była w Afryce. Zaledwie rok później znajduje się w porcie w Durbanie, skąd rusza ukochaną Yamahą TT600 w przygodę życia. 
Przemierza góry Ruwenzori i Kilimandżaro. Pozostawiając za sobą tumany piachu, gna przez pustynie północnej Kenii, gdzie wpada wprost na uzbrojonych bandytów. Zostaje ocalona przez spracowanych rybaków łowiących w jeziorze Rudolfa. Nieprzerwanie pędzi dalej i zwiedza egzotyczne zakamarki. Na każdym etapie podróży pomaga jej lokalna ludność, której przedstawiciele uczą Heather na czym polega duch ubuntu – uniwersalna więź przyjaźni i współistnienia. 

Heather Ellis trudziła się niejedną profesją. Pracowała m. in. jako technik bezpieczeństwa, kurier motocyklowy oraz dziennikarka. Obecnie mieszka nieopodal Melbourne z trójką ukochanych dzieci. Dzieli swoje zajęcia pomiędzy tworzenie drugiej części Ubuntu oraz pracę dziennikarską jako freelancer. Jest też zawodową mówczynią. Ubóstwia przejażdżki motocyklem.

,,Sexy Bastard. Tom 1. Hard” – Eve Jagger
 Premiera 17.08.2017, Wyd. Kobiece

 
eve-jagger-sexy-bastard-tom-1-hard-sexy-bastard-hard-cover-okladka
Pierwszy tom seksownej serii o niepokornych mężczyznach autorstwa rozchwytywanej Eve Jagger. 

Silny, arogancki i nieznoszący sprzeciwu Ryder to król nocnego życia w Atlancie. Na co dzień jest właścicielem klubu nocnego, po godzinach zarządza potajemnie podziemnym ringiem. Wkrótce na jego drodze pojawia się Cassie, która po ucieczce z Londynu wraca do rodzinnej Atlanty. Dziewczyna liczy na spokojne życie, nie spodziewa się, że pewnej nocy do jej domu wtargnie wściekły Ryder Cole. Bezwzględny mężczyzna zamierza ukarać brata Cassie za niespłacone długi. Aby ocalić brata, Cassie wdaje się w niebezpieczny układ z Ryderem i zaczyna angażować się w jego podejrzane interesy. Wkrótce rodzi się między nimi obezwładniające pożądanie, które może mieć niebezpieczne konsekwencje dla obydwojga. Ryder nie pozwoli jej tak po prostu odejść, a Cassie nie może ukrywać się w nieskończoność.

,,Driven. Tom 8. Down Shift. Bez hamulców” – K. Bromberg
 Premiera 17.08.2017, Wyd. Editio Red

Miłość nie zawsze przychodzi od pierwszego wejrzenia. Nie zawsze jest słodka i k-bromberg-driven-tom-8-down-shift-bez-hamulcow-cover-okladkadelikatna. Czasem przypomina wielki wybuch, gdy zderzają się dwie rozgrzane do czerwoności gwiazdy. 

Getty Caster chce w końcu ułożyć sobie życie. Zamieszkać w domku w sennej miejscowości PineRidge i zagoić rany. Mężczyźni w jej życiu przysporzyli jej tylko bólu. Ucieka przed przeszłością. Zander Donavan za kierownicą samochodu wyścigowego jest w swoim żywiole. Ale nagle musi wycofać się z branży, jeśli tak naprawdę chce coś osiągnąć. Z dala od swojego ojca. Ucieka przed prawdą. 

Silni, zadziorni, odważni, zranieni. Uciekają przed swoimi demonami. Żadne z nich nie spodziewa się, że przez przypadek będzie skazane na wspólne mieszkanie w cichej chatce z nieznajomym. Żadnemu nie jest to na rękę, ale ani Getty, ani Zander nie chce spasować i się wyprowadzić… Niespodziewane spotkanie zmieni ich życie na zawsze. 

Walka zmieni się we wzajemne przyciąganie, a przyciąganie… w coś znacznie więcej. Jednak żadne z nich nie chce się poddać sile namiętności, każde wciska maksymalnie gaz, doprowadzając do kolizji. Czy niespodziewane zauroczenie pozwoli im pokonać przeszłość i zbudować wspólną przyszłość? Czy z wielkiego wybuchu może narodzić się miłość?

,,Jankeski fajter” – Aura Xilonen
Premiera 17.08.2017, Wyd. Znak

aura-xilonen-jankeski-fajter-cover-okladkaLiteracka petarda z Meksyku!

W końcu martwy się urodziłem i niczego się nie boję. Liborio – nielegalny meksykański imigrant w Stanach Zjednoczonych – nie ma nic. Żyje z dnia na dzień, pracując w podrzędnej księgarni. Jedyne, co umie, to szybko biegać i wyprowadzać piekielnie mocne ciosy. I z braku lepszego zajęcia – czyta. 

Pewnego dnia miesza się w uliczną awanturę w obronie platonicznej miłości. Tak rozpoczyna się jego antyodyseja we wrogim mieście… 

Jankeski fajter to literacka petarda: mocno zakręcony język, hipnotyzująca i bardzo współczesna powieść – zabawna i dramatyczna zarazem. Jakby skrzyżowanie Doroty Masłowskiej z Eduardem Mendozą przenieść na pogranicze amerykańsko-meksykańskie.

 

,,Przeczucie” – Tetsuya Honda
Premiera 17.08.2017, Wyd. Znak literanova

Honda_Przeczucie_500pcxZaczęło się od zwłok podrzuconych pod żywopłotem. Jak śmieci. I to w Tokio, gdzie nikt nie wyrzuci na ulicę nawet papierka. Szczelnie zawinięte w niebieską folię, obwiązane sznurkiem, z mnóstwem ran, z których największą zadano już po śmierci. Potem były kolejne ciała. Wszystkie potwornie zmasakrowane.

Komisarz Reiko czuła, że to szczególna sprawa. Tym bardziej że do śledztwa dołączył Katsumata. Jakże on jej nienawidził. Nie dość, że kobieta, to jeszcze młoda i piękna. I te jej przeczucia. Bardziej widział ją w roli gejszy niż komisarza w tokijskiej policji. Teraz muszą pracować razem. A Reiko coraz częściej ma przeczucie, że tym razem stawką jest nie tylko odnalezienie mordercy, ale i jej przyszłość.

„Przeczucie” to pierwsza część cyklu o młodej komisarz Reiko Himekawie. W samej tylko Japonii sprzedało się ponad 4 miliony egzemplarzy serii. Stała się ona podstawą dwóch seriali, filmu telewizyjnego i kinowego hitu.

Dance, sing, love. Miłosny układ” – Layla Wheldon
Premiera 17.08.2017, Wyd. Editio Black
PATRONAT MEDIALNY ,,Miłość do czytania” 

dance-sing-love-milosny-uklad-b-iext50089627

Numer 1 na wattpad.com w kategorii Romans — ponad 2 miliony odsłon!

Livia Innocenti jest zawodową tancerką. Razem z zespołem robi show podczas koncertów i teledysków największych gwiazd muzyki. James Sheridan jest topowym piosenkarzem, bożyszczem fanek i ulubieńcem portali plotkarskich. Spotykają się w Rzymie w czasie wspólnego tournée po Europie. Livia szybko przekonuje się, że woda sodowa uderzyła młodemu celebrycie do głowy. Nikt jej tak nie wkurza na próbach, jak arogancki i egoistyczny James. Na dodatek choreografia przewiduje kilka utworów w ich wykonaniu w duecie. Początkowo nie potrafią się dogadać i nawzajem się ignorują, jednak serca nie da się oszukać, nie na dłuższą metę. Czy będzie to szczęśliwy układ? Jakie role przyjdzie im wspólnie zatańczyć w tej historii?

Podążanie za głosem serca nie zawsze jest takie proste, jak się wydaje, i nie zawsze słuszne. Czasem kierowanie się rozumem jest najlepszą drogą, bo miłość, zamiast uszczęśliwiać, potrafi sprawiać ból. Zatrać się w historii pełnej pasji, pożądania, zwrotów akcji i gorących rytmów.

Stuart MacBride – „Ubezwłasnogłowieni”
Premiera 17.08.2017, Wyd. Editio Black

ubGlasgow, niedaleka przyszłość. Najgroźniejszych przestępców skazano na chirurgiczne okaleczenie, poddano lobotomii i oddelegowano do wykonywania prac społecznych. Zostają ubezwłasnogłowieni, odczłowieczeni nieodwołalnie, bez powrotu do normalności. Czy aby na pewno? Jedna z najgorszych seryjnych morderczyń, doktor Fiona Westfield, po sześciu latach wraca do świata zwykłych ludzi… Czy Willowi Hunterowi, wysokiemu oficerowi w strukturach służb specjalnych Wielkiej Brytanii, ponownie uda się ją schwytać? Jakie tajemnice ujawni prowadzone przez niego śledztwo? I przede wszystkim, czy powstrzyma zbliżającą się nieuchronnie apokalipsę? 
„Ubezwłasnogłowieni” to siódma książka w dorobku szkockiego pisarza. To dynamiczny thriller science fiction z wyrazistym wątkiem kryminalnym, przywodzący na myśl m.in. „Łowców androidów” Ridleya Scotta.

„W linii prostej. Kryminalna seria o komisarzu Dixonie” – Damien Boyd 

Premiera 17.08.2017, Wyd. Editio Black

wlinii'„W linii prostej” to pierwszy tom cyklu kryminalnego opowiadającego o losach komisarza policji Nicka Dixona. Ten prostoduszny prawnik tuż po objęciu posady w rodzinnych stronach dowiaduje się, że jego dawny partner wspinaczkowy, Jake Fayter odpadł od skały i zginał na miejscu. Nick niemal od razu orientuje się, że to nie mógł być wypadek – Jake był niezwykle doświadczonym i zapobiegliwym himalaistą. Bardzo szybko na jaw zaczynają wychodzić skrywane tajemnice przyjaciela: handel narkotykami i inne nieczyste interesy. Komu mogło najbardziej zależeć na pozbyciu się Faytera? Czy zaangażowanie się w śledztwo nie zagrozi samemu Dixonowi? 

,,Mock. Ludzkie zoo” – Marek Krajewski
Premiera 23.08.2017, Wyd. Znak

Ostatni krąg zła
marek-krajewski-mock-ludzkie-zoo-cover-okladkaWrocław 1914. Maria – „narzeczona” Eberharda Mocka – co noc w swoim mieszkaniu słyszy potępieńcze jęki i płacz dzieci. Ebi myśli, że kobieta traci rozum, ale niebawem odkrywa szokującą prawdę, którą kryją piwnice nieczynnego dworca. Wkracza w sam środek piekła, choć nie wie jeszcze, że jego przeciwnik – Gad – ma potężnych mocodawców, którzy nie cofną się przed niczym. 

Mock staje przed dramatycznym wyborem: ocalić matkę Marii czy niewinne dziecko? By ukarać bezlitosnych zbrodniarzy, narazi się na śmierć w męczarniach, a pogoń za złoczyńcą zaprowadzi go na granicę człowieczeństwa. Przekona się, że natura ludzka jest bardziej okrutna niż bezlitosna afrykańska dżungla.

,,Spalone mosty” – Eileen Curtright
Premiera 23.08.2017, Wyd. Marginesy

spalone-mosty-b-iext50280881W małym miasteczku nic się nie ukryje. Komuś takiemu jak Rebecca może to przysporzyć sporo kłopotów.
Ward w amerykańskim stanie Nebraska, rodzinne miasto Rebekki Meer, jest małe ‒ tak małe, że nawet po mocno zakrapianym babskim wieczorze Rebecca nie może przemknąć do domu, nie wpadając po drodze na trzech znajomych. Nadszarpnięta reputacja jest jednak jej najmniejszym zmartwieniem. Lekarz kierujący kliniką leczenia bezpłodności, w której Rebecca pracuje, najwyraźniej postradał zmysły, a jego szalone wybryki mogą oznaczać koniec ich przedsiębiorstwa. Jej były chłopak, odnoszący aktualnie gigantyczne sukcesy, zjechał z powrotem do rodzinnego miasta i jakimś cudem został nauczycielem jej uczęszczającego do piątej klasy syna, który teraz zadaje niezręczne pytania o zakończenie ich związku. Rebecca nie potrafi poprowadzić nawet dorocznej szkolnej zbiórki żywności, nie pakując się w podejrzane układy z przestępcami. Przenikliwa komedia Eileen Curtright pokazuje, jak daleko może się posunąć zestresowana samotna matka, by zasłużyć na miano „perfekcyjnej”.

Spalone mosty to błyskotliwe i prześmieszne ujęcie nowoczesnego rodzicielstwa. Eileen Curtwright jest bardzo utalentowaną i zjadliwie dowcipną obserwatorką współczesnego życia; stworzone przez nią postaci budzą sympatię i bawią do łez.

 

,,Dalila” – Jason Donald
Premiera 24.08.2017, Wyd. Kobiece

jason-donald-dalila-cover-okladkaIrene Dalila Mwathi to Kenijka z ciężkim bagażem doświadczeń. Kiedyś pragnęła zostać dziennikarką, teraz marzy jedynie o bezpieczeństwie. Musi uciekać z ojczyzny, która ukazała jej swoje najgorsze oblicze. Trafia do Londynu, gdzie w końcu ma nadzieję odnaleźć spokój. Tam jednak zostaje zaatakowana przez ludzi, którym zapłaciła, aby ją ochraniali. Nie ma wyboru i całkiem sama musi wkroczyć w zupełnie obcy świat. Wpadając w wir przesłuchań, spotkań z prawnikami i doświadczeń z ośrodkami dla imigrantów, uświadamia sobie, że musi zmierzyć się z czymś równie niebezpiecznym jak przemoc, której doświadczyła w Kenii. 

Napisana z wdziękiem, wyczuciem i pasją opowieść prowokuje do myślenia i w bardzo subtelny sposób porusza niewygodny temat imigrantów. To literackie dzieło o potężnej mocy oddziaływania ukazujące, w jaki sposób ludzie potrafią traktować słabsze, zdane na łaskę innych osoby. „Dalila”pozostawia czytelnika głęboko wstrząśniętego.

 

,,Przemilczane tajemnice” – Deborah Moggach
Premiera 29.08.2017, Dom Wydawniczy Rebis

„Nikt na świecie nie zna naszych tajemnic… nie wie, że ja zrujnowałam życie Bev, a ona deborah-moggach-przemilczane-tajemnice-cover-okladkamoje”.  Życie uczuciowe Petry zawsze było katastrofą i nawet teraz, kiedy skończyła sześćdziesiąt lat, tak nim kieruje, że w dalszym ciągu układa się ono dramatycznie. Mimo to Petra nieoczekiwanie zakochuje się w Jeremym, dobrym znajomym z dawnych lat, który przyjeżdża w odwiedziny z zagranicy. Czyżby fatalne zrządzenie losu? Jeremy jest bowiem mężem Beverly, jej najlepszej przyjaciółki. 
Ledwie Petra zaczyna się czuć komfortowo w swoim najszczęśliwszym dotychczas związku, a nagle z powodu nadzwyczajnych okoliczności musi wyjechać do Afryki Zachodniej, do Beverly, którą od pewnego czasu w sposób oczywisty oszukuje. 
Jednocześnie w dwóch zupełnie innych częściach świata, dwie kobiety również próbują unieść na barkach ciężar zakłamania: w Teksasie Lorrie podejmuje decyzję o udziale w największej w swoim życiu mistyfikacji, a w Chinach Li-Jing stara się dociec, co właściwie robi jej mąż podczas swoich służbowych podróży do Afryki Zachodniej… 
Okazuje się, że każdy, niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie żyje, nosi w sobie przemilczane tajemnice. Czy zatem można wierzyć Bev, czy w ogóle komukolwiek można ufać?

,,Na gigancie” – Peter May
Premiera 30.08.2017, Wyd. Albatros

peter-may-na-gigancie-cover-okladkaPięciu nastolatków z marzeniami. Pięć dekad strachu. Jedna mroczna prawda. 

Glasgow, 1965 rok. Jack Mackay, nieustępliwy, uparcie dążący do celu nastolatek, nie wyobraża sobie życia, które miałoby być nudne i przewidywalne. Chłopak ma tylko jedno marzenie, a jest nim przeprowadzka do Londynu. Udaje mu się przekonać czterech muzyków ze swojego zespołu, by wyjechali do Wielkiej Brytanii, gdzie czeka ich kariera muzyczna. 

Glasgow, 2015 rok. Sześćdziesięciosiedmioletni Jack Mackay nie ma odwagi spojrzeć wstecz na życie pełne niepowodzeń i przeciętności. Wciąż nękają go obrazy tego, co wydarzyło się przed pięćdziesięciu laty. Dręczą go wspomnienia, przed którymi tak uciekał. 

Londyn, 2015 rok. Martwy mężczyzna leży w jednopokojowym mieszkaniu. Nad jego ciałem stoi bezlitosny zabójca. Nie odczuwa żadnych wyrzutów sumienia. To, co pięć dekad temu zaczęło się jako niewinna pogoń nastolatków za marzeniami, dziś stało się koszmarem na jawie, gotowym zniszczyć życie wszystkich pięciu mężczyzn. 

„Na gigancie” jest trzymającym w napięciu thrillerem, przedstawiającym losy trwającej półwiecze przyjaźni między pięcioma chłopakami, których połączyły wspólna pasja i wspólne marzenia, a wszystko to na tle dwóch wyjątkowo klimatycznych miast.

,,Villette” – Charlotte Brontë
Premiera 30.08.2017, Wyd. MG

Lucy Snow – młoda Angielka, która w wyniku nieszczęśliwych wydarzeń straciła charlotte-bronte-villette-cover-okladkawszystko: rodzinę, dach nad głową, serdecznych opiekunów i jakiekolwiek zasoby materialne, pod wpływem impulsu decyduje się na desperacki krok i wsiada na statek, który zabiera ją do Francji. Szukając pracy trafia do miasta Villette, gdzie rzeczywiście los się do niej uśmiecha, jakby to sama opatrzność zaprowadziła ją w to miejsce. Lucy otrzymuje pracę na pensji dla dziewcząt prowadzonej przez Madame Beck. 

Lucy stara się nie oczekiwać od losu niczego poza spokojną egzystencją, to w obecnej chwili wydaje jej się spełnieniem marzeń. Ale życie wokół nie jest bynajmniej spokojne. Mimowolnie zostaje wplątana w wiele tajemniczych zdarzeń, a jej serce powoli zaczyna się otwierać… 

Brontë oparła tę powieść na wątkach autobiograficznych. Pod nazwą Villette kryje się Bruksela, gdzie w latach 40. XIX w. przyszła pisarka przeżywała zakazaną miłość do żonatego mężczyzny, profesora Constantina Hégera.


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania


Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s