,,Down Shift. Bez hamulców” – K. Bromberg [Recenzja gościnna]

Zapraszam serdecznie na recenzję gościnną! O swoich wrażeniach z lektury kolejnej części cyklu Driven „Down Shift. Bez hamulców” K. Bromberg,
opowiedziała nam Ela. 🙂

downshFabuła książki już od pierwszych stron przenosi nas do niesamowitego świata. To niezwykle poruszająca historia, która tak naprawdę dotyka ważnych problemów i skłania do refleksji. Opowiada o narkomani, zabójstwie, zastraszaniu, niskim poczuciu własnej wartości, a także strachu i braku zaufania do mężczyzn. Najciekawszym, a zarazem najmocniejszym elementem książki są złożone relacje między głównymi bohaterami i ich traumatyczną przeszłością.

Zander Donavan przeżył kiedyś piekło. Zgotował mu je jego biologiczny ojciec, ale dzięki miłości i determinacji Rylee i Coltona – swych adopcyjnych rodziców, odnalazł w życiu względny spokój.  Aktualnie jest kierowcą rajdowym odnoszącym ogromne sukcesy. Jednak, gdy koszmar z dzieciństwa powraca, odwraca się od bliskich, tracąc to, co do tej pory udało mu się dzięki nim i sportowym sukcesom osiągnąć.

Getty Caster, zwana przez męża i ojca Gertrudą, uciekła od przeszłości, w której żyła pod kontrolą tych dwóch najbliższych sobie mężczyzn. Życie nauczyło ją jednak, że może liczyć tylko na siebie. Mając już dość takiej egzystencji ukryła się  przed „pseudorodziną” na małej wysepce, na której stara się odzyskać poczucie własnej wartości i pewności siebie.

To właśnie na tej wyspie splatają się losy dwojga głównych bohaterów, którzy przypadkowo znajdują się w jednym domu. Żadne z nich jednak, nie zamierza się z niego wyprowadzić…

Zander i Getty to złożone postacie, dźwigające na swych barkach spory bagaż doświadczeń oraz tajemnic, którymi nie chcą dzielić się ze światem. K. Bromberg urzekła mnie tym, w jaki sposób oboje wzajemnie na siebie wpływają. Nie tylko powoli otwierają się jeden przed drugim, wpuszczając się do swojego świata, ale także obustronnie wydobywają z siebie to, co najlepsze. Przyciąganie i namiętność, która między nimi aż iskrzy, próbują początkowo zagłuszyć, jednak z mizernym skutkiem.

Demony przeszłości niestety nie zapominają i upominają się o swoje. Czy namiętność przerodzi się w miłość? Czy tych dwoje, z tak trudną przeszłością, będzie mogło stworzyć prawdziwy związek?

„Down Shift” to rozgrzewająca serce historia o miłości, pokonywaniu złej przeszłości i odnajdywaniu siebie. Do tej pory spotkałam się z jedną książką tej autorki (KLIK) i mimo, że obecna stanowi kontynuację serii „Driven”, to spokojnie możecie zapoznać się z nią, nie sięgając po poprzednie tomy, ponieważ jest to zupełnie oddzielna historia.

Premiera: 17 sierpnia 2017

downshlogo

Wydawnictwo Editio Red

editiored_png8b507.png

Driven jest debiutanckim cyklem powieści pióra K. Bromberg. Książki te trudno nazwać romansami — są czymś więcej: emocjonującymi, niepokojąco wciągającymi bestsellerami. Sama K. Bromberg jest powściągliwą panią domu i doskonale zorganizowaną mamą. Seria Driven, którą napisała pod wpływem impulsu, została bardzo ciepło oceniona przez „New York Times”, „USA Today”, a przede wszystkim przez niezliczone rzesze czytelniczek. Aktualnie K. Bromberg pracuje nad kolejnymi powieściami.

 

Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania

Reklama

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s