Książeczki o świętach dla Milusińskich :)

Przygotowałam dziś dla Was zestawienie kilkunastu książeczek, które umilą najmłodszym nadchodzący okres świąteczny. 🙂
Niektóre z nich są tegorocznymi nowościami, inne możemy nabyć w księgarniach już od dłuższego czasu, każda z nich jednak, warta jest uwagi! 🙂 

Książeczki dobieralam dość subiektywnie, jednak myślę, że poniższe tytuły z pewnością będą miłym podarunkiem dla najmłodszych od Mikołaja, czy też pod choinkę. 🙂

(O książkach zimowo-świątecznych dla dorosłych poczytacie TUTAJ)

Spójrzcie sami:

1) ,,Dziewczynka, która uratowała Gwiazdkę” – Matt Haig
Premiera: 06.11.2017, Wyd. Zysk i S-ka

dziewczynkaktorauratowagwiazdkePodróż na sam kraniec magii.Jeśli magia ma gdzieś swój początek, to czy może się nagle skończyć? Amelia dobrze wie, że aby spełniły się wszelkie życzenia, wystarczy poprosić o to starego, dobrego Ojca Gwiazdkę. Ale od pewnego czasu magia, w którą tak gorąco wierzy, zaczyna blaknąć, a sam Święty Mikołaj martwi się już nie tylko realizacją nierealnych marzeń. Smutne elfy, renifery spadające z nieba, złośliwe trolle… Wszystkie te nieszczęścia zwiastują odwołanie świąt. Amelia nie jest jednak zwykłą dziewczynką. I – jak Ojciec Gwiazdka szybko się przekona – jeśli święta mają zostać uratowane, sam może nie podołać temu zadaniu… 

2) ,,Chłopiec zwany Gwiazdką” – Matt Haig
Premiera: 07.11.2016, Wyd. Zysk i S-ka

Uwierz w niemożliwe! Oto prawdziwa historia Świętego Mikołaja.chlopiec-zwany-gwiazdka
Jeśli jesteś jedną z tych osób, które sądzą, że rzeczy niemożliwe nie istnieją, natychmiast odłóż te książkę. Są w niej bowiem wyłącznie rzeczy magiczne i niemożliwe. Jesteś wciąż z nami? To dobrze (Elfy byłyby z ciebie dumne.) W takim razie zaczynajmy…
W małej chatce w głębi Finlandii mieszka Mikołaj. Chłopiec żywi się czerstwym chlebem, a jego jedyną zabawką jest lalka wyrzeźbiona z rzepy. Mimo to jest radosnym i szczęśliwym dzieckiem, które mocno wierzy w magię. Wszystko zmienia się, gdy jego ojciec rusza na Daleką Północ, by znaleźć dowód na istnienie wioski elfów. Mikołaj zostaje pod opieką okropnej ciotki Karlotty, która zrobi wszystko, by tylko uprzykrzyć mu życie. Gdy po trzech miesiącach tata nie wraca do domu, chłopiec wyrusza na jego poszukiwania. Nie wie jeszcze, że właśnie zaczyna największą przygodę swojego życia… Skąd się wziął Święty Mikołaj? Jak doszło do tego, że człowiekowi udało się zaprzyjaźnić i zamieszkać z elfami? No i kto wymyślił, by wszystkie dzieci z całego świata w Święta Bożego Narodzenia dostawały prezenty? Jeśli jesteś ciekawy tych odpowiedzi (wiem, że jesteś – wszyscy jesteśmy!), wyrusz z nami w tę fascynującą, świąteczną podróż.

3) ,,Gwiazdkozaur” – Tom Fletcher
Premiera: 30.10.2017, Wyd. Zysk i S-ka

gwiazdkozaurPoruszająca opowieść o pewnym chłopcu i jego magicznej, świątecznej przygodzie.
Zapomnij o wszystkim, co wydawało ci się, że wiesz o biegunie północnym. Przyszykuj sobie pysznego gofra i przygotuj się na spotkanie: chłopca imieniem William, jego taty, Boba, Świętego Mikołaja (tak! prawdziwego Świętego Mikołaja!), elfa o imieniu Smarkichawek, Brendy, najwredniejszej dziewczyny w szkole (a być może i na świecie), łajdaka zwanego Łowcą i najbardziej niezwykłego dinozaura…
„Gwiazdkozaur” to pierwsza powieść dla dzieci autorstwa Toma Fletchera, znanego brytyjskiego muzyka.

4) ,,Tupcio Chrupcio. Święta Tupcia Chrupcia” – Eliza Piotrowska 
Premiera: 2015, Wyd. Wilga

tupcio-chrupcio-swieta-tupcia-chrupcia-b-iext43264840
Zbliża się Boże Narodzenie! Czekając na Świętego Mikołaja, Tupcio musi być lepszy igrzeczniejszy! Bo inaczej… dostanie tylko rózgę! Tupcio Chrupcio, podobnie jak inne dzieci, nie zawsze zachowuje się idealnie. Jego mama wie, że Boże Narodzenie to dobry moment, aby pomóc mu stać się lepszym. Jak to robi?

5) ,,Franklin przygotowuje święta” – Paulette Bourgeois , Brenda Clark 
Premiera: 2013, Wyd. Debit

franklin-przygotowuje-swieta-b-iext41800520

Oto dwie zimowe przygody znanego wszystkim dzieciom małego zielonego żółwia. Tym razem Franklin nocuje u swojego przyjaciela, misia i… nie wszystko okazuje się takie jak we własnym domu. Wspólne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zapowiadają się wspaniale, ale… nie wszystko idzie zgodnie z planem. Jednak jak zawsze u Franklina, czekają nas miłe, dobre zakończenia

6) ,,List do Mikołaja”- Opracowanie zbiorowe
Premiera: 08.11.2017, Wyd. Wilga

list-do-mikolaja-b-iext50800787
Świąteczny prezent dla dzieci, inspirujący do pisania listów do Mikołaja. Oprócz
 klasycznej opowieści o Mikołaju, w książce znajdują się również małe kopertki z liścikami.

7) ,,Magiczne Święta” – Opracowanie zbiorowe
Premiera: 08.11.2017, Wyd. Wilga

magiczne-swieta-b-iext51219540Oto książka, która wprowadzi was w radosny, świąteczny nastrój. Poznacie najpiękniejsze kolędy i tradycje bożonarodzeniowe, przeczytacie cudowne wiersze i opowieści o magii świąt Bożego Narodzenia, odwiedzicie Świętego Mikołaja w jego zimowej krainie. Dowiecie się, dlaczego Święta to taki ważny czas.

8) ,,Biblioteka maluszka. Wesołe Święta” – Opracowanie zbiorowe
Premiera: 08.11.17, Wyd. Wilga

biblioteka-maluszka-wesole-swieta-b-iext51219271

Biblioteka maluszka powstała z myślą o najmłodszych. Dzięki książeczkom z tej serii dzieci poznają otaczający je świat, uczą się rozpoznawać i nazywać to, co widzą.

9) ,,Biblioteka maluszka. Zimowe rymowanki” – Opracowanie zbiorowe
Premiera: 08.11.17, Wyd. Wilga

biblioteka-maluszka-zimowe-rymowanki-b-iext51335023

10) ,,Brulion zabaw na święta” – Opracowanie zbiorowe
Premiera: 08.11.17, Wyd. Wilga 

brulion-zabaw-na-swieta-b-iext51518502
To zeszyt, dzięki któremu ani się obejrzysz, a święta same przyjdą. Przestań liczyć pierogi i zerkać nerwowo pod choinkę, weź brulion, skrzyknij rodzinkę i zagrajcie w: Łapki, Poszukiwany Mikołaj, Memory sylwestrowe, Zawieś bombkę i inne ponadczasowe gry na papier i długopis!

Przekonaj się, jak niewiele potrzeba, żeby dobrze się bawić!

11) ,,Wielka księga świąt Bożego Narodzenia” – Opracowanie zbiorowe
Premiera: 07.11.17, Wyd. Dwukropek

wielka-ksiega-swiat-bozego-narodzenia-b-iext51509762To wyjątkowa publikacja przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Zawiera opowiadania i wiersze o tematyce świątecznej oraz informacje o zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem w Polsce i na świecie. Teksty kolęd zamieszczone w publikacji będą zachętą do wspólnego śpiewania. Różnorodne zadania dostosowane do możliwości przedszkolaków rozwijają spostrzegawczość, logiczne myślenie, umiejętność liczenia i kreślenia linii różnego kształtu. Labirynty, ciekawe kolorowanki i wycinanki o tematyce świątecznej uatrakcyjnią dziecku czas spędzony z rodziną. To doskonała książka zarówno dla dzieci, jak i ich najbliższych, która sprawi, że czas świąt Bożego Narodzenia będzie dla wszystkich wyjątkowy i inspirujący.

12) ,,Święta dzieci z dachów” – Marten Sanden 
Premiera: 09.11.2016, Wyd.Zakamarki

swieta-dzieci-z-dachow-b-iext44403506Pełna tajemnic ilustrowana opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Bożego Narodzenia, a także o każdej innej porze roku!
Troje dzieci ucieka z domu dziecka, by odszukać ojca jednej z dziewczynek. Na dworcu centralnym w Sztokholmie spotykają bezdomnego, który zapomniał, kim jest. Dzieci mają dwadzieścia cztery dni na to, by przypomniał sobie swoje życie! Na szczęście do pomocy mają Miriam ze sklepu z antykami oraz dzieci z dachów.

13) ,,Hurra, są Święta!” – Ulf Nilsson
Premiera: 11.2017, Wyd.Zakamarki

hurra-sa-swieta_420pxrgbZabawna, filozofująca opowieść w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii!

Zbliżają się Święta. Młody prosiak Rufus, za radą starego knura, ucieka z transportu do rzeźni. Niedługo potem spotyka równie bezdomną kotkę. Razem zasiedlają opuszczoną chatę, gdzie jak się okazuje, mieszkają jeszcze dwie myszy. Ale lista lokatorów niebawem znacznie się powiększy – ich chata zacznie pękać w szwach! Przyjaciele przygotowują się do Świąt, korzystając z książki Święta w naszym domu, bo sami niewiele o nich wiedzą.

14) ,,Prezent dla Cebulki” – Frida Nilsson
Premiera: 2014, Wyd. Zakamarki

prezent-dla-cebulki_420pxrgb

Wzruszająca opowieść w 25 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Bożego Narodzenia, ale też o każdej innej porze roku!

Zbliża się Boże Narodzenie. Cebulka ma dwa marzenia: dostać pod choinkę rower i tatę. Mama mówi, że rower jest za drogi, i prosi Cebulkę, by wymyślił sobie jakiś inny prezent. Nie wygląda też na to, żeby mama chciała odszukać tatę Cebulki w dalekim Sztokholmie. Cebulka bierze sprawy w swoje ręce – tylko jak daleko można się posunąć, by zdobyć to, czego się pragnie?

15) ,,Wierzcie w Mikołaja” – Lotta Olsson
Premiera: 2013, Wyd. Zakamarki

wierzcie-w-mikolaja_420pxrgbBożonarodzeniowa opowieść z dreszczykiem w 24 rozdziałach do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii!

W tym roku przygotowania do świąt Bożego Narodzenia od samego początku nie przebiegają tak jak zawsze. Gwiazdy betlejemskie w oknach gasną i nie pomaga wymiana kolejnych żarówek, choinki gubią igły, zanim zdąży się je donieść do domu, adwentowe wypieki nie wychodzą najbardziej wprawnym gospodyniom, a z okien wystawowych znikają świąteczne dekoracje. Coś jest nie tak, choć ludzie chcą wierzyć, że wszystkie te zdarzenia to zwykły zbieg okoliczności. A może ktoś z premedytacją stara się, by w tym roku nie było świąt? Tylko kto to może być i dlaczego tak mu na tym zależy? I najważniejsze: czy uda się go powstrzymać?!

16) ,,Hania Humorek i Smrodek. Świetne święta”Megan McDonald
Premiera: 10.2016, Wyd. Egmont

hania-humorek-i-smrodek-swietne-swieta-b-iext38086698
Coraz bliżej święta!

Hania Humorek robi dłuuugą listę gwiazdkowych prezentów, ale Smrodek, jej młodszy brat, marzy tylko o śniegu. Niestety w stanie Wirginia śnieg nie padał od ponad stu lat, więc jakie są szanse na to, że spadnie akurat teraz? Z pomocą Jacka Mroza – tajemniczego nowego listonosza – Hania robi wszystko, żeby święta okazały się świetne!
Prawdziwie zimowa historia z cyklu o Hani Humorek i jej młodszym bracie, Smrodku. Ci, którzy znają już tę dwójkę, mogą być pewni, że będą nad książką trząść się ze śmiechu… jak karp w galarecie!

17) ,,Zaopiekuj się mną. Samotne święta Oskara” – Holly Webb
Premiera: 10.2015, Wyd. Zielona Sowa

zaopiekuj-sie-mna-samotne-swieta-oskara-b-iext43260651


Hania od zawsze marzy o własnym psie. Wprost nie może uwierzyć w swojej szczęście, kiedy rodzice zgadzają się na to, aby dostała upragnionego szczeniaka. Oskar szybko przywiązuje się do Hani i dobrze się czuje w swoim nowym domu. Wszystko jednak zmienia się przed Bożym Narodzeniem. Hania nie ma zbyt wiele czasu na opiekę i zabawę ze swoim pupilem, gdyż przygotowuje się do świątecznego przedstawienia i często chodzi na próby. Oskar z tego powodu jest bardzo osamotniony i czuje się zaniedbany. Nie wie, dlaczego Hania nie chce się już nim opiekować. 

18) ,,Magiczne Święta. Kolędy, tradycje, opowieści” 
Premiera: 08.11.2017, Wyd. Zielona Sowa

magiczne-swieta-koledy-tradycje-opowiesci-b-iext51153234


Boże Narodzenie to wyjątkowe i magiczne Święta! Poznaj świąteczne tradycje w Polsce i na świecie. Dowiedz się, dlaczego ubieramy choinkę i co oznaczają jej ozdoby. Przeczytaj o pierwszym Bożym Narodzeniu, opowieść o Trzech Królach i Świętym Mikołaju oraz historię elfa Bazylego. Wypróbuj proste przepisy wigilijne i zrób swoją świąteczną kartkę. Zaśpiewaj najpiękniejsze polskie kolędy.

19) ,,Mój niesforny szczeniak. Część 5. Świąteczne psoty urwisa” – Holly Webb
Premiera: 05.2014, Wyd. Zielona Sowa

Jack Russell Terrier: mały pies, wielki charakter! Chociaż te małe, moj-niesforny-szczeniak-czesc-5-swiateczne-psoty-urwisa-b-iext43251682żwawe psy wyhodowano jako rasę myśliwską, świetnie nadają się też na domowych ulubieńców. Są bardzo odważne i wierne, a przede wszystkim pragną być w centrum uwagi! Można je tresować i uczyć różnych sztuczek. Przekonasz się, że Twój pupil umie skakać wyżej niż dwa razy większe psy! Te psy są też bardzo wesołe i zabawne, więc nigdy nie można się przy nich nudzić.
Gdy Ela nadaje szczeniakowi imię Urwis, nie zdaje sobie sprawy, że trafiła w sedno – gdzie tylko pojawia się Urwis, zaczynają się kłopoty…
Świąteczne psoty UrwisaZbliżają się pierwsze wspólne święta Eli i Urwisa. Dziewczynka już nie może się doczekać wspólnych zabaw na śniegu, ubierania choinki, dekorowania domu i przygotowywania świątecznych przysmaków. Ela martwi się jednak, że skory do psot Urwis znów narozrabia i zepsuje świąteczną atmosferę.

20) ,,Amelia Bedelia i Boże Narodzenie” – Peggy Parish
Premiera: 23.11.2017, Wydawnictwo Literackie

5 AB i Boze Narodzenie - okladka.indd

Amelia Bedelia i Boże Narodzenie z pewnością umili zimowe wieczory tym, którzy po przeczytaniu Wszystkich przygód Amelii Bedelii wciąż mają ochotę na więcej!

Państwo Rogers przygotowują się do Bożego Narodzenia. Do obowiązków Amelii należy m.in. przygotowanie świątecznego pod kążdym względem ciastaubranie choinki (tak, żeby wszystko pasowało!) i umieszczenie gwiazdy na samym szczycie. Co tym razem wydarzy się pod dachem Państwa Rogers? Czy święta miną w spokojnej, radosnej atmosferze?

21) ,,List od…” – Katarzyna Ryrych
Premiera: 02.12.2017, Wydawnictwo Wilga

list-od-b-iext51732717Niezwykła opowieść o tym, że nie wszystkie życzenia powinny zostać spełnione, że czasami to, co uważamy za dobre, obraca się przeciwko nam i że od „mieć” ważniejsze jest „być”. O tym, że obdarowywanie sprawia o wiele większą przyjemność niż otrzymywanie, i o tym, że każdy z nas może zostać Mikołajem… choćby i zaczynał od pomocnika, tak jak to przytrafiło się pewnemu dwunastolatkowi.

Książka została stworzona specjalnie na zamówienie Empiku, z myślą o akcji charytatywnej. Kontynuując ideę tegorocznej świątecznej animacji Empiku „Najważniejsze znajdziesz w środku”, historia nastoletniego Linusa wpisuje się w opowieść o ludziach, którzy w Święta odnajdują to, co ukryte a najbardziej dla nich wartościowe. 10 złotych ze sprzedaży każdego egzemplarza „Listu od…” – czyli cały zysk, Empik przekaże fundacji Zaczytani.org na tworzenie Bibliotek Małego Pacjenta. Są to miejsca na szpitalnych oddziałach dziecięcych z wydzielonymi regałami, z których bez ograniczeń mogą korzystać mali pacjenci.

22) ,,Wesołych Świąt. Bajki pod choinkę” – Walt Disney

mf0xng9t55gd1


Napisano wiele opowiadań o świętach Bożego Narodzenia. Ta nowa książeczka przynosi historię o „Pracowni świętego Mikołaja”, opisuje „Noc Wigilijną” i „Choinkę Chipa i Dale’a”. W tej książeczce znajdziecie nowe bajki, w których występują postaci dobrze wam znane z klasycznych filmów Disneya. Tym razem dowiecie się jak wasi przyjaciele spędzili najpiękniejsze święta w roku – Boże Narodzenie.

To moja ukochana książka o świętach z dzieciństwa! Mam ją do dziś i z przyjemnością czytam ją dzieciom. 🙂 Podejrzewam, że nowy egzemplarz ciężko gdziekolwiek kupić, warto jednak rozejrzeć się choćby za używanym. Polecam! 🙂

Moje Pociechy z pewnością znajdą któreś z powyżej zaprezentowanych pozycji w bucie od Mikołaja lub pod choinką. 🙂

A Wam wpadł któryś tytuł w oko? 🙂

KSIĄŻKI NA ŚWIĘTA – ROK 2018
KSIĄŻKI NA ŚWIĘTA – ROK 2019


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania

Reklama

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s