Kącik rodzinny #38 – ,,Wiewiórczy Z@kątek. Bajki o mediach społecznościowych” Adam Studziński [Recenzja]

Adam Studziński powraca z nową, bardzo pomysłową i pouczającą książeczką! Obok tego tytułu nie można przejść obojętnie! Jako, że sama mam 8-letnią córkę, która przeżywa właśnie fascynację mediami społecznościowymi, bajki o z nich momentalnie mnie zainteresowały. A ,,Wiewiórczy Z@kątek” to moim zdaniem historie wskazane najbardziej dla grupy wiekowej 7-10-latków właśnie.

Całodniowy wyjazd rodziców jest świetną okazją dla sióstr: Mileny i młodszej-Toli do wspólnego spędzenia czasu.
Dziewczynki wybierają się więc do swego ulubionego miejsca w lesie, który jest również domem dla wielu wiewiórek.

Starsza siostra korzystając z okazji, wyjaśnia Toli, jakie pułapki niosą z sobą media społecznościowe, a konkretnie w tym przypadku Społek.
Dzięki bajkom opowiadanym przez Milenę, młodsza dziewczynka stara się zrozumieć, dlaczego lajki i serduszka nie świadczą o wartości człowieka. Dowiaduje się o ułudzie wyjątkowości, która nie przekłada się na realne życie, czym są kłamstwa w internecie, jakim jest on ogromnym pożeraczem czasu, dlaczego należy mieć dystans do tego co wychwalają influencerzy, oraz czym grozi udostępnianie w sieci swoich danych osobowych. Autor wyjaśnia również pojęcie hejtu.

Jednocześnie, za pomocą dziewczynek, zostaje pokazane jak wspaniale można spędzić czas bez telefonu, Społka i lajków.
Na siostry czeka czeka również misja, dzięki której okaże się, iż media społecznościowe mogą spełniać też pozytywną funkcję i być niezastąpionym i najszybszym środkiem przekazu.

Każdy z rozdziałów zakończony jest objaśnieniami pojęcia związanego z internetem, które poruszone zostało w danej historii.

Całość zilustrowana została ślicznymi kolorowymi rysunkami, wyśmienicie dopełniającymi całości.

,,Wiewiórczy z@kątek” Adama Studzińskiego to książeczka, którą przeczytać powinny wszystkie dzieci, które fascynują media społecznościowe, chcą startować w konkursie na największą ilość serduszek, marzą o karierze influencerów i popularności w sieci. Warto, by zrozumiały, iż w internecie czyha na nie mnóstwo pułapek, które niekoniecznie są „fajne”.

Ta książeczka z pewnością pomoże rodzicom w objaśnieniu zasad panujących w internecie i zachęci dzieci do mądrego z niego korzystania.
Napisana została prostym, zrozumiałym językiem, dużą czcionką, dlatego bez problemu może być przez najmłodszych czytana samodzielnie.

Polecam gorąco ,,Wiewiórczy Z@kątek”, na pewno będziemy do tego tytułu wracali!

Premiera: wrzesień 2019

Wydawnictwo Dreams

image004.png

,,Wiewiórczy Zakątek” to druga książka Adama Studzińskiego. Zachęcam Was do rzucenia okiem na recenzję ,,Chciejosztuczek”– historii, w której autor za pośrednictwem Lesia i Mani opowiada o marketingowych podstępach, które czekają na dzieci w sklepach z zabawkami…


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania
Reklama

2 uwagi do wpisu “Kącik rodzinny #38 – ,,Wiewiórczy Z@kątek. Bajki o mediach społecznościowych” Adam Studziński [Recenzja]

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s