,,Dwoje dochowa tajemnicy” – Karen M. McManus [Recenzja]

Po lekturze debiutanckiego thrillera Karen M. McManus ,,Jedno z nas kłamie” (RECENZJA), wiedziałam już, że będę śledziła karierę tej pisarki i z pewnością sięgnę po kolejne jej tytuły. Tym razem akcja powieści toczy się w małym miasteczku Echo Ridge, rodzinnym mieście Sadie – matki bliźniaków: Ezry i Ellery, w którym jednak, ta dwójka, nigdy nie miała okazji zagościć… Jednakże, na skutek ostatnich wydarzeń, młodzi zmuszeni są spędzić kilka miesięcy z mieszkającą tam babcią.
Echo Ridge choć przepiękne, spokojnie i wydać się może idealnym miejscem do życia, skrywa swoje mroczne tajemnice.
W przeszłości, zaginęła tutaj ciotka bliźniaków, pięć lat temu królowa balu Lacey. Aktualnie, sytuacja powtarza się raz jeszcze.
Liczne pogróżki wstrząsają lokalną społecznością, pozostawiając ją w pełnym strachu oczekiwaniu na nieuniknione…
Gdy znika kolejna dziewczyna, do działania przystępuje nie tylko policja, ale i lubująca się w kryminalnych tajemnicach Ellery. Niestety, jej wścibstwo i często przesadne przypuszczenia, mogą doprowadzić do kolejnych nieszczęść…
Liczne kłamstwa, zagadki, wodzenie czytelnika za nos sprawiają, że od tej historii trudno się oderwać!

Rozwiązujemy jednocześnie trzy niewyjaśnione zaginięcia, w które uwikłani zdają się liczni mieszkańcy miasteczka. Odnosimy wrażenie, iż każdy z nich skrywa jakiś sekret, a ufać nie można nikomu…
W tym samym czasie, na światło dzienne wychodzić zaczynają tajemnice od lat skrywane przez Sadie, a młodzi za wszelką cenę próbują dowiedzieć się czegokolwiek o swoich rodzinnych korzeniach…

,,Dwoje dochowa tajemnicy” to thriller młodzieżowy, z bohaterami, których polubiłam momentalnie. Autorka jednak, zadbała o to, by środowisko nastolatków odwzorować jak najwierniej. Pojawiają się więc postaci zaczepnych futbolistów i irytujące, zadufane w sobie, zadzierające nosa „królowe balu”.
I choć faktycznie, główni bohaterowie to ludzie młodzi, pojawia się wątek miłosny, problem dorastania w niepełnej rodzinie, samotnego macierzyństwa, trudne relacje z rodzicami czy zawód miłosny, nie powiedziałabym, iż jest to rasowy thriller napisany pod młodzież. Mnie wciągnął maksymalnie i absolutnie nie irytował mnogością slangowych powiedzonek, odzywek i trywialnych zachowań, które czasem autor na siłę wtrąca w fabułę książek skierowanych do nastolatków.
Kluczowe osoby w nim występujące, poprzez nabyte doświadczenie życiowe, wykazują się dojrzałością i dużą życiową zaradnością.

Trudno domyślić się, kim osoba stojąca za pogróżkami i brutalnymi morderstwami. Czytelnik kilkukrotnie zostaje zwiedziony, za czym w głównej mierze stoi detektywistyczna żyłka Ellory, podsuwająca nam czasem wydumane, a często bardzo wiarygodne rozwiązania. Mimo tych podpowiedzi finał zaskakuje! Warto przeczytać!

Premiera: 03.09.2019

pska.jpg

Tłumaczenie:  Tomasz Wilusz
Tytuł oryginału: Two Can Keep A Secret
Data wydania: 03.09.2019
Liczba stron: 360
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-8169-140-6

Karen M. McManus to amerykańska pisarka, której książki przetłumaczono już na 40 języków. Jej debiut „Jedno z nas kłamie” stał się międzynarodowym bestsellerem, nominowanym do wielu nagród. Trwają już prace nad ekranizacją, a w 2020 roku ma się ukazać druga część książki.
Karen M. McManus skończyła dziennikarstwo na Nortwestern University, co wykorzystuje przede wszystkim przy wymyślaniu fake newsów, na podstawie których buduje potem fabułę. Gdy nie pracuje ani nie pisze, uwielbia podróżować ze swoim synem. Mieszka w Cambridge, w stanie Massachusetts.


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania

Jedna uwaga do wpisu “,,Dwoje dochowa tajemnicy” – Karen M. McManus [Recenzja]

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s