Kącik rodzinny #45 Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa” – John Burningham

W Wigilijną noc, strudzony przemierzonymi kilometrami, ale zadowolony z wykonanej pracy Święty Mikołaj, powraca do domu, tuli do snu umęczone reniferowy i z ulgą kładzie się w łóżku.
W jego nogach znajduje jednak worek z prezentem – niedoręczonym prezentem dla Korneliusza Klopsa – chłopca z ubogiej rodziny, dla którego podarek ten będzie jedynym otrzymanym w te Święta!
Podarunek ten, zamiast schowany w skarpecie dziecka, leży na łóżku Świętego Mikołaja, który postanawia natychmiast naprawić swój błąd.

Niestety, chore i przemęczone renifery nie są w stanie mu pomóc. Jakim sposobem Święty jeszcze tej nocy ma dostać się na drugi koniec świata, na odległy szczyt Marmoladowej Góry, gdzie mieszka chłopiec?

Przygoda Świętego Mikołaja jest pięknym przykładem pokazującym jak ważna jest bezinteresowna pomoc, wyciągnięta naprędce pomocna dłoń.
Ta prosta historyjka udowadnia, iż dobrą wolą i wspólnymi siłami można zdziałać naprawdę wiele.

Wiecie co najbardziej ujęło mnie w tej historii? Dobro, które wyziera z każdej jej strony. Przekonanie kolejnych bohaterów, o tym, iż pomoc prawdopodobnie zostanie Mikołajowi udzielona przez wskazane osoby. Poświęcenie każdej z tych osób, mimo siarczystego mrozu, zasp śniegu i wydawałoby się, niewielkich szans na powodzenie całej misji.

Książeczkę czytałam wraz z moim 4-latkiem, i myślę, że właśnie dla młodszych dzieci jest ona najbardziej odpowiednia. Umiarkowana ilość tekstu, duża czcionka, lekki styl opowieści oraz wiele pięknych, kolorowych ilustracji skutecznie przyciągają wzrok i uwagę maluchów.

Na pewno do tej historii wrócimy, wszak grudzień za pasem, a co za tym idzie – czas na świąteczne książeczki! A ,,Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa” jest opowieścią stworzoną wprost idealnie do czytania na dobranoc. 🙂

Premiera: 21.10.2020r.

Wydawnictwo Dwie Siostry

Tekst i ilustracje: John Burningham
Tłumaczenie: Dominika Cieśla-Szymańska

ISBN 978-83-8150-169-9
Cena detaliczna: 34,90 zł
Format: 22 x 26 cm
Oprawa twarda
Ilość stron: 44
Kategoria wiekowa 3+


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania
Reklama

Jedna uwaga do wpisu “Kącik rodzinny #45 Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa” – John Burningham

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s