Kącik rodzinny #48 ,,Spytko Show. Gadając z rzeczami!” – Adam Studziński

Adam Studziński powraca z kolejną edukacyjną historią dla młodszych czytelników!
W „Spytko Show. Gadając z rzeczami!” za pomocą zabawnych, lekkich historii, nierzadko posługując się językiem potocznym, autor porusza temat odpowiedzialnych zakupów.

W swym Show, Pan Spytko O’Wszystko, prowadzi rozmowy z niepotrzebnymi rzeczami, które na skutek nieprzemyślanych zakupów, bardzo szybko wylądowały w koszu na śmieci czy szufladzie z rzeczami zapomnianymi.

Adam Studziński podchodzi do problemu nadmiernych zakupów z humorem, sporą dawką przekory i ironii ( momentami, w objaśnieniu sposobu narracji młodszym dzieciom, które jeszcze przekory, sarkazmu czy ironii same mogą nie pojąć, przyda się pomoc rodziców).
Świetnie pokazuje powody, dla których ulegamy pokusie zakupów. Odsłania również triki marketingowe stosowane przez producentów i dystrybutorów. Zarówno dzieci, jak dorośli otrzymują sporo informacji do przemyślenia…

Mamy więc telefon, który zaskakująco szybko zastąpiony został nowym modelem. Sprowadzonego z Chin – szybko psującego się Kapitana Szmelca, nieużywaną deskorolkę, która choć była wielkim marzeniem, okazała się zbyt wymagającą rzeczą dla małego leniuszka…. Gościem Spytko jest również śliczna, niemal nowa bluzka, zakupiona pod wpływem chwilowego kaprysu, tygodniowa bułka, którą Marcysia nie chciała podzielić się z bratem oraz zupełnie nieplanowany, ale zakupiony na odroczone raty, nowoczesny telewizor, którego splata przerosła możliwości finansowe właścicieli …
Jest też glutowaty stworek, który okazał się nie tak straszny jak w reklamie, oraz nabyty dla lajków, jarmarczny kaktusik z kolorowymi ledami.

Wszystkie rozmowy Prowadzącego śledzone są on-line przez dzieci, których komentarze bardzo trafnie oddają ich – często zupełnie odmienne – podejście do nowych technologii, pieniądza i samych zakupów.

Książka podzielona została na dwie części. Po przedstawieniu swych gości, Spytko wraz z grupą ekspertów naradza się w sprawie przyszłości porzuconych produktów.
W części tej, do zabawy angażuje również czytelnika, który wykazać się może kreatywnością i pomysłowością.

Książeczka ta jest świetnym wstępem do rozmowy o tym, jak rozsądne nabywanie towarów może przyczynić się do polepszenia stanu naszej planety.
Czy nasze nawyki zakupowe mają wpływ na równowagę planety? Tak, Adam Studziński pokazuje nam to na przykładzie swoich bohaterów, i ich historii. Kupuj z umiarem, rozważnie, stawiaj na produkty praktyczne, przyjazne środowisku i te, które posłużą Ci dłużej. Wyrzucaj przedmioty do odpowiednich pojemników, nadawaj im drugie życie, sprzedawaj, oddawaj lub wykorzystaj w inny ciekawy i bezpieczny sposób – to przesłanie najnowszej książki Adama Studzińskiego.

Dodatkowo świetne, humorystyczne ilustracje Dariusza Wanata oraz piękna twarda oprawa książki sprawiają, iż trudno oprzeć się temu bardzo wartościowemu tytułowi!
Polecam!

Premiera: marzec 2021r.

,,Spytko Show” to kolejna już książka Adama Studzinskiego.
Koniecznie zajrzyjcie również do recenzji ,,Wiewiórczego Zakątka”, książeczki idealnej dla dzieci zafascynowanych mediami społecznościowymi. Autor opowiada w niej m.in. o pułapkach czyhających na dzieci w internecie .

Rzućcie okiem również na recenzję ,,Chciejosztuczek”– historii, w której autor za pośrednictwem Lesia i Mani objaśnia marketingowe podstępy, które czekają na dzieci w sklepach z zabawkami…

Wydawnictwo Dreams

image004.png

Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania
Reklama

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s