,,Gdzie w Polsce na weekend” – Katarzyna Węgrzyn [Recenzja]

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja epidemiczna uniemożliwi nam zagraniczne wyjazdy. Możemy jednak, ten czas, wykorzystać na lepsze poznanie Polski. 🙂

„Gdzie w Polsce na weekend? Przewodnik po niezwykłych i nieznanych miejscach w każdym z 16 województw” to świetna propozycja dla tych, którzy chcieliby spędzić aktywny weekend, odkrywając niezwykłe i nie wszystkim znane miejsca w naszej ojczyźnie.
Katarzyna Węgrzyn, autorka bloga gdziewpolscenaweekend.pl proponuje nam 100 gotowych pomysłów na udany wyjazd. 100 superciekawych miejsc w Polsce, pogrupowanych tak, by nie przegapić, wartych zobaczenia, a leżących w niedalekiej odległości od celu naszej wyprawy, ciekawych miejsc i atrakcji.
Jestem pewna, iż każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Spis treści obejmuje informacje uporządkowane wg województw (wraz z mapkami prezentującymi rozmieszczenie opisanych miejsc) oraz tematycznie wg rodzaju aktywności i obiektu zainteresowania tj. góry, parki narodowe, twierdze, jaskinie, zamki, kopalnie, parki rozrywki, plaże, nietypowe muzea czy militaria.

Znajdziecie tu mnóstwo praktycznych informacji! Każde z opisywanych miejsc, wzbogacone zostało o jego krótką historię oraz niezbędne wskazówki, często uszczegółowiające konieczne do spełnienia warunki tj. atrakcja dostosowana do zwiedzania z dziećmi (+ ewentualny próg wiekowy), gdzie można przyjechać z psem (+ ew. konieczność kagańca), które trasy da się przejść z wózkiem dziecięcym, lub czy jest możliwość jej zwiedzenia w deszczu. Notki te, pozwolą idealnie dopasować cel podróży do oczekiwań, oszczędzając rozczarowań i frustracji.

Dodatkowo, autorka sugeruje nam ilość czasu, który na zobaczenie danej atrakcji powinniśmy zarezerwować oraz podaje aktualny koszt jego zwiedzania. Znajdziemy tu również, odległości danej atrakcji od większych miast, wskazówki dotyczące dojazdu/dojścia, atrakcje znajdujące się w okolicy, oraz odnośniki do stron internetowych i mediów społecznościowych konkretnej miejscówki.

„Gdzie w Polsce na weekend?” nie jest klasycznym przewodnikiem z dokładnymi mapami i zaznaczonymi szlakami. Ta książka to wzbogacona o liczne kolorowe zdjęcia, świetna inspiracja do krótszych – jednodniowych i nieco dłuższych – weekendowych czy urlopowych wypadów w przepiękne i bardzo ciekawe, choć nie tak popularne zakątki Polski.

Zaplanujcie wyjątkową podróż do Krainy Wygasłych Wulkanów w Górach Kaczawskich, Kopalni Uranu w Kletnie, czy na zwiedzanie podziemnych bunkrów w Górach Sowich. Wybierzcie się na spacer po Ojcowskim Parku Narodowym, czy Arboretum w Jaworznie. Nacieszcie oczy Kolorowymi Jeziorkami na Dolnym Śląsku i Niebieskimi Źródłami (woj. łódzkie). Zaszalejcie nie tylko w Energylandii, ale i w Majalandie, Juraparku Bałtów, Rabkolandzie czy Twinpigs!

Ta książka z pewnością podsunie Wam mnóstwo świetnych pomysłów na weekend.

Premiera 14 kwietnia 2021r.

Wydawnictwo Znak


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania

Reklama

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s