,,Ty i ja dwa różne światy cz. 2 i 3″ Elżbieta Kosobucka [Recenzja]

Kontynuacja losów Kamila i Natalii, których mogliście poznać w książce ,,Ty i ja dwa różne światy część 1″ to opowieść o miłości wymagającej poświęcenia, cierpliwości i zrozumienia.
Główna bohaterka powoli oswaja się z bogactwem partnera, mimo, iż ten nieustannie ją zaskakuje, potęgując tym jej wewnętrzny, związany z jego stanem majątkowym, stres.
Natalia jest osobą w miłości bardzo niedoświadczoną, a biorąc pod uwagę miłość w aspekcie fizycznym, jej świadomość życia erotycznego czasami autentycznie mnie zadziwiała… Do stanu tego prawdopodobnie przyczyniła się trauma związana z przykrym zdarzeniem sprzed kilku lat (o którym przeczytać możecie w części 1 powieści). Dodatkowo, jej samozaparcie w podążaniu ścieżką własnych przekonań, mimo odczuwalnej chęci partnera do zadzierzgnięcia głębszych relacji, jest godne podziwu.
Jednak Natalia i jej sposób bycia tak bardzo kontrastuje z zachowaniem i – generalizując – dość wczesną świadomością i inicjacją seksualną dzisiejszej młodzieży, że momentami w trakcie lektury towarzyszyło mi uczucie niedowierzania, a w głowie pojawiała się myśl „dziewczyno, gdzie ty się uchowałaś?”… Nie da się ukryć, iż bohaterka jak na swój wiek jest w miłości dość infantylna, a język którym się posługuje również wrażenie to potęguje.

Historia Natalii ukazana została przez autorkę we wręcz baśniowym klimacie. Można odnieść wrażenie, iż jest ona swoistym kopciuszkiem, który odnalazł w swym przyjacielu z dzieciństwa wymarzonego księcia.
Jednak książę nie jest już tylko przystojnym kolegą z wakacji, a wziętym biznesmenem. Dziewczyna musi więc zmierzyć się z nową rzeczywistością.

W tej części jednak, nadejdzie dla młodych nie tylko czas próby dla związku, ale i okres momentów przełomowych w ich życiu. Związek ten napotyka przeszkody, które z łatwością poróżniłyby pary połączone nie dość silnym uczuciem.
Czy Natalia i Kamil wyjdą z stawianych im przez los potyczek zwycięsko, pomimo faktu, iż jedna z przeszkód wydaje się być druzgocząca…?

Jedną z nich jest fakt, iż dziewczyna wniosła do związku tajemnicę, której nie potrafi wyznać partnerowi. Tym samym, igra z losem, na szali swej życiowej wagi kładąc miłość oraz zdrowie.
W tym wypadku również rozsądek zdaje się nie mieć nic do powiedzenia…

Bohaterowie, choć tak skrajnie różni uczą się nawzajem nie tylko siebie samych, ale czerpią obopólną naukę ze swych zachowań. Obserwujemy zachodzące w nich zmiany, ewoluowanie zaufania, oswajania uczucia zazdrości, i co najważniejsze odkrywamy moc jaka drzemie w zwykłej rozmowie.
To właśnie dialog, a w zasadzie jego brak, zakładanie z góry winy czy też przewidywanej reakcji partnera, staje się jednym z głównych powodów poróżnień między zakochanymi.

Czy jednak miłość wystarczy, by połączyć na zawsze dwa tak skrajnie różne światy?

To książka zdecydowanie dla osób, które wierzą, bądź chcą uwierzyć w prawdziwą moc uczucia, w dojrzałą, niczym niezmąconą miłość.
Dla kobiet, które od lat dziecięcych marzyły, by być księżniczkami w złotych pantofelkach i pięknej balowej sukni. Kobiet, lubiących czytać o miłości, jej wzlotach, upadkach, wątpliwościach i romantycznych uniesieniach.
Elżbieta Kosobucka maluje słowami pełną prozy życia baśń, która rozczuli, rozbawi, ale również wzburzy emocje czytelnika. Z pewnością jednak da nadzieję i pokaże, iż dla prawdziwego uczucia nie istnieją bariery nie do przeskoczenia.

Książka wydana została przez wydawnictwo e-bookowo i zakupić można ją jedynie w formie e-booka TUTAJ. Dostępna jest ona również w abonamencie Legimi.  LINK

Premiera: 17 grudnia 2018r.

Zapraszam również na BLOG autorki ⇒ LINK

Recenzję książki ,,Ty i ja dwa różne światy część 1″ znajdziecie TUTAJ.

O autorce:

imagesdbt_1dd462dc6fb3959f4a72d3e1a067940c.jpg

Jestem żoną wspaniałego mężczyzny, mamą prawie dziesięcioletniego bardzo inteligentnego syna, katoliczką wrażliwą na drugiego człowieka oraz pisarką, która poprzez swoją twórczość chce zapraszać więcej dobra i piękna do naszego świata. Urodziłam się w Szczecinie, od lat mieszkam w Gdyni i czuję się gdynianką. Interesuję się psychologią – bogactwem, które drzemie w każdym człowieku, które, choć ukryte, jest najistotniejsze. Pisząc swoje powieści ważne jest dla mnie, aby niosły ze sobą wartościowy przekaz, dzięki któremu czytelnik może odkryć coś budującego dla siebie. Jestem miłośniczką tańca, opery, książki i filmu, które prowadzą mnie ku dobru oraz spacerów podczas, których natura wnosi spokój i harmonię do mojej duszy.
Jestem autorką powieści Mój pomysł na życie – wydanej przez Wydawnictwo Heraclon w wersji audiobooka oraz przez Wydawnictwo Videograf w czerwcu 2017 roku (rozstałam się z tym wydawnictwem, więc obecnie wersja papierowa jest niedostępna).
Moim pragnieniem jest, aby moja twórczość przywracała kobietom wiarę w miłość, pomagała odkrywać na nowo ich wewnętrzne piękno i umacniała w tym, że warto podążać za marzeniami. Miłość jest dobra i piękna, miłość nie rani. Szukajmy dobra w nas i innych, nie poddawajmy się, kochajmy!
(Źródło: https://www.facebook.com/pg/elzbietakosobucka )

Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania


Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
( LINK )

IG Miłość do czytania


Reklama

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s