,,Światło kryje się w mroku” – Katarzyna Janus [Recenzja patronacka]

Czy związek starszej kobiety z młodszym mężczyzną ma szansę na powodzenie?
Wielu odpowie, że nie – jest on z góry skazany na porażkę, nie tylko ze względu na różnicę wieku, a co za tym idzie sposób postrzegania świata, ale i stereotypy nadal żywe w naszym społeczeństwie. Krytyczne spojrzenia i złośliwe uwagi, maskujące zazdrość ich nadawców, negują czystość intencji, szczególnie mniej zamożnej „połowy”, siejąc zwątpienie i nie pozwalając
na swobodny rozwój bliskiej relacji.

Okazuje się, że wejście w związek cechujący się różnicą wieku wymaga sporo odwagi, szczególnie, jak widzimy w opisanej przez Katarzynę Janus historii – od kobiety.
To ona mając u boku młodego, przystojnego mężczyznę, mimo swej atrakcyjności fizycznej i bardzo stabilnej sytuacji finansowej, nie czuje się dość dobrą, wystarczająco interesującą i wartościową „połówką”.
Powieść ,,Światło kryje się w mroku” udowadnia jednak, że dla prawdziwego uczucia nie ma granic nie do pokonania.
Warto dać sobie szansę i zaufać drugiej osobie wierząc w jej czyste intencje.

Historią opowiedzianą przez autorkę steruje los. Kieruje bohaterami i styka ich z sobą w najmniej spodziewanym momencie.
Lara i Igor spotykają się w trakcie wakacji na plaży. Ona odpoczywa i koi ból samotności. On przytłoczony bagażem doświadczeń, wypełnia swą coroczną, letnią misję, wcielając się na czas wakacji w ratownika WOPRu.
Przykry, nie mający nic wspólnego z romantyzmem, incydent – bójka na plaży łączy ich losy już na zawsze…

Wkrótce przeznaczenie styka ich z sobą ponownie – w Poznaniu. To właśnie stamtąd pochodzą bohaterowie i jak się okazuje również oprawca Igora – Benek.
Kiedy fakt ten wychodzi na jaw, wydarzenia nabierają tempa, czytelnik krok po kroku odkrywa, iż sytuacje, które z początku wydawały się czystymi zbiegami okoliczności, niekoniecznie nimi są…

Rozwiązania zaskakują, koligacje rodzinne zadziwiają, kto tak naprawdę i dlaczego mści się na Igorze?

Książka Katarzyny Janus jest nie tylko opowieścią o miłości, która postawiona zostaje przed bardzo wymagającą próbą.
To historia, w której sporo miejsca zajmuje wątek kryminalny. Igor znajduje się pod obstrzałem Benka i jego świty. Mężczyzna nie potrafi jednak zrozumieć dlaczego stał się celem ataku i prześladowania ze strony tej bandyckiej grupy. Robi więc wszystko, by chronić nie tylko siebie i swoją rodzinę, ale i Larę, na której tak bardzo mu zależy.

Niestety, napastnicy nie zamierzają odpuścić, i robią wszystko, by jak najdotkliwiej zranić Igora, choćby kosztem tych, których kocha najbardziej…

Czy jakiekolwiek uczucie, jakikolwiek związek jest w stanie przetrwać próbę niosącą z sobą lęk o życie ukochanych osób?

Szybka akcja, nietuzinkowi, niosący na plecach bagaż trudnych, życiowych doświadczeń bohaterowie, narracja pozwalająca poznać historię z perspektywy zarówno Igora, jak i Lary, ciągłe uczucie niepewności i trwogi o ich dalsze losy, niespodziewane rozwiązania i miłość dająca nadzieję.
To wszystko znajdziecie w książce ,,Światło kryje się w mroku” lekkiego pióra Katarzyny Janus.

Dodatkowo, lekturę tej książki uatrakcyjniało mi miejsce akcji, która w dużej mierze rozgrywa się w bardzo bliskich mi regionach wielkopolski. Polecam! 🙂

bp pngK

FAN PAGE AUTORKI

Już wkrótce KONKURS!


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania


Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
( LINK )  )

IG Miłość do czytania


Reklama

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s