,,Zły Romeo” – Leisa Rayven [Recenzja gościnna]

Zapraszam na recenzję gościnną książki ,,Zły Romeo” L. Raiyven,
którą przygotowała dla Was Ela.

559309-352x500

„Zły Romeo”, to wzruszająca historia Casssie i Ethana. Poznali się na egzaminach do szkoły aktorskiej i od razu coś między nimi zaiskrzyło, coś dziwnego, co powoduje, że ma się pewność, że ta książka na długo pozostanie w naszej pamięci. Jednak Ethan, mimo że jest bardzo zainteresowany Cassie, od samego początku nie dopuszcza jej do siebie, a wręcz odrzuca, nie chcąc nawiązać z nią choćby przyjaźni. Nie ufa ludziom, bo przeszłość nauczyła go, że nie warto, że nie można angażować się w głębsze relacje. Cassie jednak wykazuje się wytrwałością. Robi wszystko, żeby się do chłopaka zbliżyć. Powoduje, że Ethan zaczyna „mięknąć”, aż pewnego dnia się podda, ale też i …. zrani.

 

Fabuła powieści napisana jest w dwóch perspektywach czasowych. Pierwsza z nich to fragmenty pamiętnika Cassie. Dotyczy on wydarzeń sprzed 6 lat, gdy młodzi poznali się na przesłuchaniach do szkoły aktorskiej. Bohaterka opowiada o swojej fascynacji Holtem, magnetycznym Holtem, bez pruderii mówi o swoich fantazjach, gdzie z zaskoczeniem odkrywa kobietę, która się w niej budzi. Fragmenty są bardzo zabawne, gdyż nie ma mowy tam o żadnych zahamowaniach, pisze co jej „myśl na długopis przyniesie”.

150084810449492

Druga, obecna, prowadzona w narracji pierwszoosobowej, po 6 latach od tamtych wydarzeń. Przemiana, którą przeszła Cassie jest przeogromna, z naiwnej i ufnej dziewczyny nie pozostało nic. Ale też z drugiej strony nie można znaleźć choć trochę szczęścia w jej życiu. Pomimo wielu starań, nie jest w stanie zapomnieć o swojej pierwszej wielkiej miłości i kładzie się to cieniem na jej życiu. Ponownie w jej życiu pojawia się Ethan, co powoduje, że proces zapomnienia i rozpoczęcia wszystkiego od nowa jest trudny. Mało tego, to teraz Ethan jest zdeterminowany, by odzyskać ukochaną, a do tego jest świadomy swoich wad i popełnionych błędów. Czy mu się zbliżyć do dziewczyny?

,,Zły Romeo” to prawdziwa powieść o miłości, odrzuceniu, nienawiści. Bardzo emocjonalna i wprawiająca w taki trochę nostalgiczny nastrój. Gdyby nie elementy humorystyczne rozładowujące panujące napięcie, z pewnością nie raz uroniłabym łzę. Książka warta jest zapamiętania i niecierpliwie czekam na kolejny tom, mając może nadzieję, że będzie przedstawiony z perspektywy Ethana….

Już we wrześniu premiera 2 tomu Starcrossed ,,Zła Julia”!

14982146017411958-jpg-gallery.big-iext50058341

Wydawnictwo Otwarte

10421304_10152553085023420_9167882064595396858_n


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s