,,Zły Romeo” – Leisa Rayven [Recenzja gościnna]

Zapraszam na recenzję gościnną książki ,,Zły Romeo” L. Raiyven,
którą przygotowała dla Was Ela.

559309-352x500

„Zły Romeo”, to wzruszająca historia Casssie i Ethana. Poznali się na egzaminach do szkoły aktorskiej i od razu coś między nimi zaiskrzyło, coś dziwnego, co powoduje, że ma się pewność, że ta książka na długo pozostanie w naszej pamięci. Jednak Ethan, mimo że jest bardzo zainteresowany Cassie, od samego początku nie dopuszcza jej do siebie, a wręcz odrzuca, nie chcąc nawiązać z nią choćby przyjaźni. Nie ufa ludziom, bo przeszłość nauczyła go, że nie warto, że nie można angażować się w głębsze relacje. Cassie jednak wykazuje się wytrwałością. Robi wszystko, żeby się do chłopaka zbliżyć. Powoduje, że Ethan zaczyna „mięknąć”, aż pewnego dnia się podda, ale też i …. zrani.

 

Fabuła powieści napisana jest w dwóch perspektywach czasowych. Pierwsza z nich to fragmenty pamiętnika Cassie. Dotyczy on wydarzeń sprzed 6 lat, gdy młodzi poznali się na przesłuchaniach do szkoły aktorskiej. Bohaterka opowiada o swojej fascynacji Holtem, magnetycznym Holtem, bez pruderii mówi o swoich fantazjach, gdzie z zaskoczeniem odkrywa kobietę, która się w niej budzi. Fragmenty są bardzo zabawne, gdyż nie ma mowy tam o żadnych zahamowaniach, pisze co jej „myśl na długopis przyniesie”.

150084810449492

Druga, obecna, prowadzona w narracji pierwszoosobowej, po 6 latach od tamtych wydarzeń. Przemiana, którą przeszła Cassie jest przeogromna, z naiwnej i ufnej dziewczyny nie pozostało nic. Ale też z drugiej strony nie można znaleźć choć trochę szczęścia w jej życiu. Pomimo wielu starań, nie jest w stanie zapomnieć o swojej pierwszej wielkiej miłości i kładzie się to cieniem na jej życiu. Ponownie w jej życiu pojawia się Ethan, co powoduje, że proces zapomnienia i rozpoczęcia wszystkiego od nowa jest trudny. Mało tego, to teraz Ethan jest zdeterminowany, by odzyskać ukochaną, a do tego jest świadomy swoich wad i popełnionych błędów. Czy mu się zbliżyć do dziewczyny?

,,Zły Romeo” to prawdziwa powieść o miłości, odrzuceniu, nienawiści. Bardzo emocjonalna i wprawiająca w taki trochę nostalgiczny nastrój. Gdyby nie elementy humorystyczne rozładowujące panujące napięcie, z pewnością nie raz uroniłabym łzę. Książka warta jest zapamiętania i niecierpliwie czekam na kolejny tom, mając może nadzieję, że będzie przedstawiony z perspektywy Ethana….

Już we wrześniu premiera 2 tomu Starcrossed ,,Zła Julia”!

14982146017411958-jpg-gallery.big-iext50058341

Wydawnictwo Otwarte

10421304_10152553085023420_9167882064595396858_n


Zapraszam na FB ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

FB Miłość do czytania

Zapraszam na IG ,,Miłość do czytania”
(kliknij poniżej)

IG Miłość do czytania

Reklama

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s